• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Certyfikat SSL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
155 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez victis Początkujący (490 p.)
Cześć, mam konto na szkolnym serwerze. Mam do niego dostęp przez ssh lub sftp. Chciałbym zabezpieczyć stronę logowanie dla połączenia nieszyfrowanego. Wiecie jak to zrobić z poziomu putty lub winscp (o ile to możliwe)?
komentarz 16 stycznia 2017 przez niezalogowany
Jak rozumiem masz już certyfikat? Jeżeli tak, to skorzystaj z dowolnego tuta pod linuxa

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Cześć,

Może sam się czegoś dowiem... Poniżej moja konfiguracja:

## FTP
```
sudo apt-get install vsftpd
sudo nano /etc/vsftpd.conf
ustawić >>> write_enable=YES
sudo service vsftpd start
```

## SSH
```
Ustaw zewnętrzny port na np. 5033

sudo nano /etc/ssh/sshd_config
# Authentication:
PermitRootLogin no
AllowUsers foo1

PasswordAuthentication yes
Subsystem sftp internal-sftp
ForceCommand internal-sftp

sudo /etc/init.d/ssh restart
```

Generalnie port wyniesiony powyżej 5000, jak gdzieś wyczytałem, nie będzie w zakresie działania większości robotów tykających serwer. Dodatkowo wyłączenie roota przy logowaniu i przedstawienie konkretnego użytkownika  w SSH, który może się zalogować to dodatkowe ustawienie zapobiegające próbom nieautoryzowanego dostępu. Linuksem zainteresowałem się od niedawna więc chętnie podłączę się pod Twój wątek.

M.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 103 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Kolo998 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 482 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,014 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...