• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 7 - obraz systemu - odzyskiwanie i 4 partycje

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
244 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez lukasz21 Obywatel (1,090 p.)
Witam,

Planuje użyć 'obrazu systemu' do odzyskania porzadanych ustawien na komputerze. Mam na komputerze 4 partycje, a na każdej jakieś pliki. Windows jest na 1 partycji i mam takie pytanie: jeśli użyje 'obraz systemu' do odzyskania to zmienione zostana pliki na partycji na której jest Windows zainstalowany. Z tego co wyczytałem poza Windowsem pojawia sie na partycji tylko te pliki które sa w 'obrazie'.  Co sie dzieje w takiej sytuacji z pozostałymi partycjami? Czy kasuje z nich pliki, czy też pozostana one nienaruszone?

I tak zamierzam zrobic przed tym backup plików, ale chciałbym wiedzieć czego oczekiwać po użyciu 'obrazu systemu'.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Cześć.

Spróbuję Ci pomóc,ktoś dorzuci swoje uwagi..i będziesz zadowooolony ;)

Zaczynamy.

Planuje użyć 'obrazu systemu' do odzyskania porzadanych ustawien na komputerze

Czyli chodzi o naprawę systemu,krótko mówiąc.

Nie wiem jak i kiedy wykonywałeś ten "obraz systemu" i niestety nie wiem jaki będzie skutek po jego uruchomieniu.

Zarchiwizuj te najważniejsze dane bo licho nie śpi ;)

Proponuję to co wykonywałem w takich przypadkach.

Nośnik z instalatorem Win7 (chyba go masz?)

Uruchamiasz instalator z tą różnicą że niczego nie formatujesz.

Instalator poinformuje Cię że utworzy katalog windows.old

Po instalacji znajdziesz w nim(windows.old)stare dane.

Reszta partycji będzie nienaruszona(dane zachowane)

Oczywiście sterowniki oraz programy których używałeś należy zainstalować (masz czysty system więc "nie wie czego"używałeś)

Twoje pliki,zdjęcia,filmy i inne dane na innych partycjach będą spokojnie czekały na Ciebie ;)

Polecam w miarę szybkie przeskanowanie dysku antywirusem(dane mogą być zarażone i należy to wykluczyć,by nie doszło do infekcji systemu)

Nie znam przyczyn dla których chcesz "odzyskać porządane ustawienia".

Więc niejako dmucham na zimne.

Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 334 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 214 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,249 wizyt

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,985 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...