• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop jako konsola do grania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
884 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Wiczg6 Nowicjusz (120 p.)
Witam, od razu zaznaczam że mój temat może podchodzić trochę pod fantastykę więc czujcie się ostrzeżeni. xP

Mój laptop nie jest już najnowszy a i w dniu swojej premiery nie powodował opadu szczęki, ot sprzęt z nieco niższej średniej półki, lecz dający sobie radę.

Nigdy grafika nie była dla mnie najważniejsza a i na liczbę klatek nie jestem szczególnie wyczulony, bo mogę grać w tych 15 fps spokojnie w grach gdzie płynność nie jest aż tak potrzebna. No ale do rzeczy, może najpierw podam specyfikacje sprzętu a potem opiszę moje przemyślenia.

Intel Pentium CPU B980 @ 2.40GHz 2.40GHz

4,00 gb ram (w czym dostępne 3,90)

Intel HD Graphics (Sandy Bridge)

http://ark.intel.com/pl/products/69669/Intel-Pentium-Processor-B980-2M-Cache-2_40-GHz --- o ile się nie mylę to to jest właśnie mój sprzęt, tam dokładniej jest opisana moja karta graficzna, niestety najsłabszy i najistotniejszy element w grach.

Dobrze teraz o moim może szalonym pomyśle, otóż chciałbym wykorzystać cały potencjał tego sprzętu w grach, by to głównie na nich się skupiał w trakcie rozgrywki... wiem że można w zasilaniu zmienić parametry z zrównoważonego na wysoką wydajność i powyłączać niepotrzebne procesy w tle, wiem również o istnieniu programu Game Booster który moim zdaniem za wiele nie pomaga, może utrzymuje pewną ilość klatek ale odnoszę wrażenie że bardziej zaśmieca system niż to warte.

Chciałbym w skrócie tak zoptymalizować ten sprzęt by podczas grania skupiał się on tylko na tym, a system zszedł na dalszy plan, żeby wyłącznie działały niezbędne procesy potrzebne do jego funkcjonowania - czyli laptop podczas grania zamieniałby się w konsolę. xP

Może istnieje program podobny do Game Boostera lecz skuteczniejszy, który nie wygląda jak platforma steam i faktycznie optymalizuje system tak by sprzęt mógł się skupić głównie na rozgrywce, a może doradzilibyście mi co pogrzebać w systemie. xp Coś co w dużej mierze by poskutkowało.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 stycznia 2017 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Będąc szczery. Jest to tak poryty pomysł jak wyjść na tory i siłować  się z towarowcem. Masz tam podzespoły stare i grafikę zintegrowaną ( grafika już wszystko dyskfalifikuje wszystko na starcie ). Ba to jest laptop, lapek się gotuje parametry spadają. Na integrze dużo nie zrobisz. Na moim przykładzie,  ja na zintegrowanej od i7 6700k(stacjonarka) przechodziłem crysisa 3 i to już była mordenga
1
komentarz 14 stycznia 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
chyba, że jako konsola NES :)
komentarz 14 stycznia 2017 przez Wiczg6 Nowicjusz (120 p.)
Nie przesadzaj. xD
komentarz 14 stycznia 2017 przez Wiczg6 Nowicjusz (120 p.)
Nie oczekuje opadu szczęki tylko chcę mieć pewność że laptop skupia się głównie na rozgrywce i system nie jest "kulą u nogi". xp

Potrafię pogrzebać w silnikach gry ale za system trochę obawiam się zabierać, powyłączałem tylko te procesy do których byłem pewien. Nie chcę też całkowicie go wykastrować. xp
komentarz 14 stycznia 2017 przez Wiczg6 Nowicjusz (120 p.)
Za jakiś czas przesiądę się na lepszy sprzęt, póki co gram na tym i wbrew pozorom ten toster dobrze sobie radzi - nie jestem zbyt wybredny.

Najnowszą grą w którą teraz gram jest Enemy Front, i choć nie jest to jakiś kombajn to gra jak na moje oko dobrze się reprezentuje... oczywiście nie jest to poziom Crysisa lecz po wcześniejszym zmienieniu detali w silniku gra działa mi w 15-20 i nie wygląda tak szpetnie, wiadomo że zdarzają się drastyczne spadki ale na szczęście niezbyt często.

Dalej nie będę się produkował bo już wszystko co chciałem napisałem.
komentarz 15 stycznia 2017 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Ten laptop jest w ruchu? Bo jeśli nie to można zdjąć obudowę i pod spód dać jakieś wiatraki to temp zbijesz zyskując wydajność
komentarz 15 stycznia 2017 przez Wiczg6 Nowicjusz (120 p.)
Zawsze jak odpalam grę to włączam podstawkę. :P

Miałbym zdjąć obudowę... tak za każdym razem to robić - bo normalnie wolałbym żeby ona była - jest raczej mało opcjonalne.
komentarz 15 stycznia 2017 przez Wiczg6 Nowicjusz (120 p.)
Co sądzisz o pamięci wirtualnej? http://tipy.interia.pl/artykul_3358,jak-zwiekszyc-pamiec-wirtualna.html

Kiedyś też gdzieś czytałem że rzekomo podpięcie pena i zainstalowanie jakiegoś programu miałoby pomóc... osobiście w to nie wierzę, ale wspomnę przy okazji.
komentarz 15 stycznia 2017 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Pamięć wirtualna praktycznie nic nie da bo on wtedy tworzy RAM z dysku co ma 5200RPM czyli mało. Tutaj bolączką jest grafika zintegrowana, a nie RAM
komentarz 22 stycznia 2017 przez Wiczg6 Nowicjusz (120 p.)
Czy to przypadkiem nie nazywa się windows readyboost?
0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Dokup na OLX kość RAM do niego to na 100%
komentarz 15 stycznia 2017 przez Wiczg6 Nowicjusz (120 p.)
Kiedyś temat ramu już poruszyłem na innym forum i tam mi to odradzali, postanowiłem się wstrzymać. Nie orientuje się teraz ile taka kostka kosztuje ale jak efekt ma być znikomy to szkoda mi pieniędzy.
komentarz 16 stycznia 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
30-50zł
komentarz 16 stycznia 2017 przez Wiczg6 Nowicjusz (120 p.)
Czyli dobrze myślałem, pytanie czy 16gb ramu by znacząco poprawiło wydajność?
komentarz 19 stycznia 2017 przez Wiczg6 Nowicjusz (120 p.)
przeniesione 19 stycznia 2017 przez Wiczg6
Jest sens dokupywać ram do tego sprzętu, byłaby jakaś poprawa w wydajności - nie twierdzę że zaraz jakaś ogromna, ale znacząca?
0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
A ja Ci powiem tak, może nie do tematu. Za 500 / 400 zł złożysz komputer z części używanych, na którym będą chodzić Ci normalnie gry, zamiast siłować się ze sprzętem może lepiej zainwestować te grosze
komentarz 15 stycznia 2017 przez Wiczg6 Nowicjusz (120 p.)
edycja 15 stycznia 2017 przez Wiczg6
Adrian1999 wolę uzbierać większą sumę pieniędzy i złożyć sprzęt z nowych części do tych 1500 zł - myślę że da radę za taki pieniądz zmontować maszynkę średniej klasy z możliwością dalszej rozbudowy.
komentarz 15 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Najlepszy z najgorszych jak to mówią konkretny pccik to od 2500 myślę jest do gier
komentarz 16 stycznia 2017 przez Wiczg6 Nowicjusz (120 p.)
Pewnie tak, ale mi nie zależy na jakiś wodotryskach. Zawsze można go potem rozbudować.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 503 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 418 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 128 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...