• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer się sam wyłącza lub zawiesza

Object Storage Arubacloud
0 głosów
492 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Witam, komputer chodził dobrze do momentu aż zainstalowałem windowsa 10 i potem wgrałem aktywator. Zaraz potem zaczął się wyłączać. Teraz mam windowsa 7 z oryginalnym kluczem ale komputer się dalej wyłącza. Restartowałem już bios na zworce, Instalowałem nowego windowsa 7 zainstalowałem antywirusa bitdefender i jeszcze malwarebyte i wykryły tam jakieś błędy ale komputer nadal się wyłącza. Planuję jescze zainstalować linuxa i sprawdzić czy to nie są jakieś wirusy które działają tylko pod windowsem.

Szukałbym problemów sprzętowych, ale problem zaczął się jak wgrywałem tego nielegalnego aktywatora do windowsa 10.

Skończyły mi się już pomysły co można z tym zrobić i z góry dziękuję za nowe wskazówki.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Co miałeś przed instalacją Windowsa 10 ? Druga sprawa, nie kombinowałeś nic ze sprzętem ?
komentarz 14 stycznia 2017 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Przed windowsem 10 i tej aktywacji miałem windowsa 7 i chodził fajnie.  

Ze sprzętem nie było nic kombinowane. Zasilacz tylko był wymieniony na mocniejszy ale na siódemce chodził dobrze
komentarz 14 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
komp się od razu wyłącza, czy chwilę pochodzi, jakieś blue screeny ?
komentarz 14 stycznia 2017 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Trochę pochodzi i się wyłącza, ale kilka razy się zawiesił, tak że było widać pulpit
1
komentarz 14 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Napisałeś, że wymieniałeś zasilacz. Możliwe, że to jest jego wina. Piszesz, że miałeś robiłeś kilka razy format, dlatego wirusa bym raczej wykluczył. Na Twoim miejscu, przeprowadził bym diagnostykę zasilacza.
komentarz 15 stycznia 2017 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Zasilacz był wymieniany ale już dawno temu, no ale nie wykluczam tego ... przełożę go z innego komputera i sprawdzę czy dalej będzie się wyłączał ale jak go testowałem tym malwarebyte to przerzucił do kwarantanny kilka plików i później ich nazwy wymazał że nie było czego usuwać a kwadraciki na pozycjach były, tak że skłaniałbym się do tego że ten wirus trafił gdzieś do płyty głównej albo do procesora, o ile to oczywiście możliwe
komentarz 17 stycznia 2017 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Zamówiłem już zasilacz. Mam nadzieję  że przestanie się już wyłączać :)
komentarz 17 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Daj znać czy to coś da
komentarz 18 stycznia 2017 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
Witam, po przełożeniu zasilacza komputer chodził dobrze i wstawiłem z powrotem stary zasilacz i też idzie teraz dobrze, tak że chyba coś słabo wtyczka była dociśnięta albo coś innego. Dziękuję za pomoc :)
1
komentarz 18 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
To fajnie, cieszę się że pomogłem
komentarz 18 stycznia 2017 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
dzięki :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 169 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez kalendarmenn Obywatel (1,270 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 541 wizyt

92,571 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...