• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Dalszy rozwój

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
374 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2017 w C i C++ przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
zamknięte 19 stycznia 2017 przez Mateusz1223
Witam! Do tej pory uczyłem się C++ z kursu opublikowanego na kanale Pasja informatyki. Niestety przerobiłem już wszystkie materiały zarówno z kursy strukturalnego jak i obiektowego i nie wiem co robić dalej. Może kto jest w stanie poradzić mi w jakim kierunku mam się dalej rozwijać - uczyć się nowego języka czy może zmienić srodowisko pracy (aktualnie pracuję na c++ builderze). Docelowo chciałbym nauczyć się robić gry.

Z góry dziękuje.
komentarz zamknięcia: dostałem odpowiedź

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 13 stycznia 2017 przez niezalogowany
wybrane 13 stycznia 2017 przez Mateusz1223
 
Najlepsza

http://sfml-dev.org i jedziesz.

SFML - Simple and Fast Multimedia Library, jest to biblioteka do tworzenia gier 2D i nie tylko. Udostępnia moduły m.in. do:

  • Obsługi grafiki
  • Obsługi dźwięku
  • Obsługi sieci (TCP, UDP, HTTP oraz FTP, wszystko bardzo proste)
  • Dobre funkcje czasu (chyba z dokładnością do microsekund można pobierać i ustawiać)
  • Utworzenia okna
  • Obsługi urządzeń IO

Na prawdę polecam. Bardzo prosta i posiada bardzo dużą funkcjonalność.

komentarz 13 stycznia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
edycja 13 stycznia 2017 przez Mateusz1223
A znasz jakis przyjemny poradnik do tej biblioteki?
komentarz 13 stycznia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
dzięki :)
komentarz 13 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Problem taki, że na cpp0x jest 2.0 i niestety nie będzie mu działać na 2.4 . Ja nie znam kursów sfml innych niż te po angielsku z tutoriali. Nie wiem jak u ciebie z tym jest, ale mógłbyś się przy okazji angielskiego pouczyć.
komentarz 14 stycznia 2017 przez niezalogowany
Ja się uczyłem z cpp0x i dobrze wszystko działało, te wersje są podobne, no ale najlepiej jest się uczyć ze strony producenta, a to nie jest aż tak skomplikowany angielski, żeby nie móc się nauczyć :D
komentarz 14 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Można się też i z cpp0x uczyć, ale sprawdzać jakie są odpowiedniki z sfml 2.0 w sfml 2.4 . Ja jak się uczę to z różnych źródeł, bo nigdy nie jest tak, że w jednym kompendium będą dobrze wytłumaczone wszystkie aspekty danego zagadnienia, a ja wolę wiedzieć jak coś działa, niż jak z tego korzystać, bo wtedy pojawiają się często błędy przy większych projektach.
komentarz 14 stycznia 2017 przez niezalogowany
No to jest chyba najpoprawniejsza metoda nauki
komentarz 14 stycznia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Połączyłem sobie SFML z Code::Blocks, przykład się kompiluje ale wyskakuje błąd

"nie można uruchomić programu ponieważ na komputerze nie znaleziono sfml-graphics-2..."

o co z tym chodzi?
komentarz 14 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Najprawdopodobniej pobrałeś sfml 2.0, a nie tego najnowszego. Pobierz sfml 2.4.1 i go zainstaluj, jak to zrobić masz opisane na stronach internetowych i wideoporadniki na yt.
komentarz 14 stycznia 2017 przez niezalogowany
Musisz skopiować .dllki z folderu bin biblioteki do folderu aplikacji
komentarz 14 stycznia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
pobrałem 2.4.1
komentarz 14 stycznia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
przerzuciłem te pliki i teraz mi pisze "nie znaleziono libgcc_s_dw2-1.dll"
komentarz 14 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Jakiego środowiska używasz?
komentarz 15 stycznia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Code::Blocks
komentarz 15 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Pobierasz GCC 4.9.2 TDM (SJLJ) - 32-bit ? Jeżeli tak i wykonałeś wszystko tak jak tutaj: http://www.sfml-dev.org/tutorials/2.4/start-cb.php . To prawdopodobnie masz inną wersję kompilatora. W tym celu pobierz kompilator gcc 4.9.2 tdm sjlj stąd: http://www.codeblocks.org/downloads/26 .
komentarz 15 stycznia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
mam ten kompilator i ponownie sfml zainstalowałem i teraz wyskakują mi errory:

||=== Build: Debug in SFMLproject (compiler: GNU GCC Compiler) ===|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\Config.hpp|201|error: unknown type name 'namespace'|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\Config.hpp|202|error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before '{' token|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\System\Time.hpp|34|error: unknown type name 'namespace'|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\System\Time.hpp|35|error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before '{' token|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\System\Clock.hpp|35|error: unknown type name 'namespace'|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\System\Clock.hpp|36|error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before '{' token|
C:\Users\Admin\Desktop\SFML-2.4.1\include\SFML\System\Err.hpp|32|fatal error: ostream: No such file or directory|
||=== Build failed: 7 error(s), 0 warning(s) (0 minute(s), 0 second(s)) ===|
komentarz 16 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Wklejasz ten kod: [code]#include <SFML/Graphics.hpp> int main() { sf::RenderWindow window(sf::VideoMode(200, 200), "SFML works!"); sf::CircleShape shape(100.f); shape.setFillColor(sf::Color::Green); while (window.isOpen()) { sf::Event event; while (window.pollEvent(event)) { if (event.type == sf::Event::Closed) window.close(); } window.clear(); window.draw(shape); window.display(); } return 0; }[/code] ? Jeżeli tak i ci wyskakują podobne błędy to sprawdź, czy na pewno codeblocks używa zainstalowanego przez ciebie kompilatora: http://forum.pasja-informatyki.pl/81430/jak-sprawdzac-wersje-kompilatora-code-blocks . Jeżeli korzystasz z kompilatora dedykowanego do twojej wersji sfml, to jedyne co mogę polecić to zmiana codeblocks na visual studio 2015 .
komentarz 16 stycznia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Dobra są postępy. Już mi działa, ale tylko gdy podpalam przez Code Blocks, gdy odpalam samą aplikacje z folderu bin\debug nie działa.
komentarz 16 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Powinieneś mieć opcję w codeblocks, aby podejrzeć ścieżkę zapisu projektu. (Pamiętaj, że musisz tworzyć projekt, a nie pojedyńczy plik) Jeżeli ścieżka zapisu jest taka jak mówisz bin\debug i odpalasz właściwy program to nie wiem co może być tego przyczyną. Ja obecnie korzystam z visual studio 2015 i jestem bardzo zadowolony, głównie przez podpowiadanie co przyspiesza pisanie programu nawet o 50% , jak nie więcej.
komentarz 19 stycznia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)

Wszystkim bardzo dziękuje z pomoc! smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2017 w Inne języki przez Scypyon Gaduła (3,450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 219 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez michal12334 Obywatel (1,510 p.)
–2 głosów
4 odpowiedzi 410 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mariusz Andrzejewski Początkujący (360 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,081 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...