• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Powiekszanie / linuxa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
198 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Czesc, mam problem z konfiguracja intellij i android-studio, poki co nie moge tego ogarnac bo skonczylo mi sie miejsce na dysku i nie mam jak doinstalowac potrzebnych rzeczy.
W zwiazku z tym chcialbym przeniesc okolo 60gb danych na inny dysk tak zeby przy okazji nie spieprzyc wszystkich aplikacji i systemu.
Sytuacja na moim kompie wyglada nastepujaco.
3 Dyski.
1) SSD 128gb-> Windows.
2)SSD 128gb -> Linux (Apricity [Arch based])
3)HDD 1TB (NTFS)-> Poki co jest na nim 90gb zaintalowanych programow dla windowsa.
Chcialbym moc utworzyc nowa partycje jakies 150gb na tym dysku HDD o innym systemie plikow i przeniesc tam spora czesc tego co mam na aktualnym SSD linuxowym. Oczywiscie zrobic to w sposob nieinwazyjny dla zainstalowanych na nim programow ktore odpalam na windzie.
Tak wyglada moj dysk :
teraz pytanie co mozna przeniesc co nie?
Teraz jestem na etapie partycjonowania tego duzego hdd ale mam problem taki:

Obraz :

https://zapodaj.net/5c314b540ac3a.png.html

https://zapodaj.net/5957d85d046e6.png.html

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 stycznia 2017 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Wykonywałem poniższą instrukcje bez żadnych problemów. Dla /opt pewnie uda się zrobić to samo, jeżeli Ci nie zależy na szybkości programów zapisanych na w /opt.
https://help.ubuntu.com/community/Partitioning/Home/Moving
komentarz 12 stycznia 2017 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
A duzo straca na szybkosci?

Bede mogl niektore programy wywalic z opt i trzymac na ssd?

Chce zeby szybko mi chodzilo intellij, clion i kompilatory z nimi zwiazane. SDK moze byc na HDD i tak jak bede wrzucal na androida to bedzie to dlugo trwalo bez roznicy czy to HDD czy SSD. Czyli g++ i open-jdk itp.
komentarz 12 stycznia 2017 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)

Android Studio przy pobieraniu i instalacji SDK pyta się o miejsce docelowe, które może być inne niż miejsce zainstalowania Android Studio, więc spróbuj przenieść najpierw /home na inną partycje zgodnie z podanym linkiem, przenieś SDK do /home i zobacz czy miejsca wystarcza. Później się będziesz dalej zastanawiać wink

komentarz 12 stycznia 2017 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Nie umiem skorzystac z tego poradnika komendy wywalaja mi bledy.
komentarz 12 stycznia 2017 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
zperkowski teraz to mam 4mb wolnego miejsca wiec musze odchudzic troche ten system.
komentarz 12 stycznia 2017 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Niestety, łatwiejszej drogi do zmiany montowania katalogów w Linuxie chyba nie ma. Wątpię, żeby ktoś napisał program do robienia czegoś takiego.

Karkołomną alternatywą jest skopiowanie wszystkiego z dysku na coś zewnętrznego i instalacja systemu od nowa, z uwzględnieniem nowego miejsca montowania. Mniej czasu za pewne Ci zajmie zrozumienie tego poradnika, googlując każdą komende z osobna.

Podobne pytania

+2 głosów
4 odpowiedzi 663 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
pytanie zadane 4 września 2016 w C i C++ przez Rafał Gardian Początkujący (310 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...