• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

c++ "napisz progrsm do gry w pokera"

0 głosów
103 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia w C i C++ przez użytkownika pokrywa1 Użytkownik (600 punkty)

no to tak. przyznam ze nie jest dla mnie to łatwe zadanie jesli dopiero co poznalem (instrukcje, petle, funckje, instrukcje switch oraz elementy losowosci)

treść zadania brzmi nastepujaco:

Napisz program do gry w pokera. rozdaj uzytkownikowi 5 kart, pozwol mu dobrac nowe karty, a nastepnie okresl, jak dobry uklad ma on w reku. Zastanow sie, czy zadanie to bedzie łatwe w realizacji. na jakie problemy mozesz natrafic, probujac zapamietac ktore karty sa juz rozdane? 

Więc tak:

nie oczkeuje  gotowców, chcialbym jedynie zeby ktos mi rozjasnil troche to zadanie i nakierował prostrzymi slowami :) Od czego zaczac i  jaka wiedze wykorzystac do tego zadania ?

komentarz 11 stycznia przez użytkownika pokrywa1 Użytkownik (600 punkty)
Upup

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 stycznia przez użytkownika Szymon Polaczy Użytkownik (800 punkty)
Ja myśle że możesz to zrobić tak napisz jakiś generator liczb losowych bez powtarzania a jeżeli z powtarzaniem to możesz zrobić tak że tworzysz tablicę kart jakie posiada użytkownik i sprawdzasz czy ma on już nowo wylosowaną kartę i jeżeli ma to losujesz ponownie to powinno rozwiązać problem powtarzających się kart. Niestety nigdy nie grałem w pokera więc nie wiem co jeszcze może być nie tak
komentarz 12 stycznia przez użytkownika pokrywa1 Użytkownik (600 punkty)
No okej  tylko  generator  losuje  liczby .  I  jak będę chciał żeby użytkownikowi  pokazano karty  będzie np 15 2 3 1 . Co trzeba   zrobić żeby   pokazywano   król  dwójką   trójka   ass?
komentarz 12 stycznia przez użytkownika Szymon Polaczy Użytkownik (800 punkty)
Robisz If-a i jeżeli wylosowana liczba jest równa powiedzmy 3 to pokazujesz króla
komentarz 12 stycznia przez użytkownika pokrywa1 Użytkownik (600 punkty)
Okej dzięki :)
komentarz 12 stycznia przez użytkownika Szymon Polaczy Użytkownik (800 punkty)
Jak będziesz mieć jeszcze jakiś problem albo coś to pisz

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 78 wizyt
pytanie zadane 6 dni temu w C i C++ przez użytkownika pokrywa1 Użytkownik (600 punkty)
0 głosów
2 odpowiedzi 179 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 131 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2016 w C i C++ przez użytkownika Jedyn Użytkownik (580 punkty)
...