• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed BIOS sygnały

0 głosów
37 wizyt
pytanie zadane 5 dni temu w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Jakub Wolak Użytkownik (550 punkty)
zamknięte 5 dni temu przez użytkownika Jakub Wolak
Witam, złożyłem komputer i5-2400, mobo MS-7728, 2gb DDR3 13333MHz, GT9800 1gb. Przy starcie słyszę 1 długi i 2 krótkie sygnały. Co może być tego przyczyną?
komentarz zamknięcia: Wyciągnąłem kartę graficzną, przedmuchałem port PCI-e i działa. Na razie... :D

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 dni temu przez użytkownika zperkowski Dyskutant (9,310 punkty)
Jak system się włącza to pewnie nie ma czym się przejmować. Jeżeli nie to sprawdź w dokumentacji płyty głównej.
komentarz 5 dni temu przez użytkownika Jakub Wolak Użytkownik (550 punkty)
O to chodzi, że nic się nie wyświetla na monitorze, a dokumentacji znaleźć nie mogę.
komentarz 5 dni temu przez użytkownika zperkowski Dyskutant (9,310 punkty)

Wydaje mi się, że ten link Ci pomoże. wink

komentarz 5 dni temu przez użytkownika Krzysztof Trybuś Gaduła (3,200 punkty)
Poszukaj dokumentacji płyty głównej w internecie i sprawdź co oznacza dany sygnał dźwiękowy. Chętnie pomogę, jak tylko znajdę chwilę czasu.
1
komentarz 5 dni temu przez użytkownika Jakub Wolak Użytkownik (550 punkty)
Sygnały te oznaczają błąd karty graficznej.
W takim razie wyjmij kartę graficzną i sprawdź co na to płyta główna. i5-2400 ma zintegrowaną kartę graficzną, więc do diagnozy nie potrzebujesz innej dedykowanej.

Jeżeli ktoś Ci pomógł na forum to pamiętaj o plusach i zaznaczeniu odpowiedzi. smiley

0 głosów
odpowiedź 5 dni temu przez użytkownika Jakub Wolak Użytkownik (550 punkty)
Karta graficzna działa w innym komputerze, a ja podejrzewam płytę główną. W końcu nowa 80 zł kosztowałą.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 61 wizyt
pytanie zadane 12 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika zhazin Użytkownik (770 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 57 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 73 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Ares Użytkownik (750 punkty)
...