• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak swiadomie zepsuć komputer?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
6,243 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez ImSerious1 Nowicjusz (160 p.)
Witam.

Mam dosyć poważny problem,mianowicie mój ojciec jest uzależniony od komputera,i tutaj bez żartów proszę - sam jestem graczem wielu multiplayerowych pozycji,wręcz prawie nerdem aczkolwiek to co on robi to poważna przesada,zaniedbuje praktycznie wszystko co da się zaniedbać więc przychodzę tutaj po pomoc.

Potrzebuje sposobu,na zepsucie 2 laptopów (swój też mam zamiar unieszkodliwić)

Ma on minimum wiedzy informatycznej,więc samo zepsucie systemu raczej nic nie pomoże,to musi być trwałe zniszczenie hardware,a nie moge pozwolić sobie na grzebanie w nim bo się pokapuje.

Jeszcze lepiej byłoby gdyby nie było to instant,tylko postępowało podczas pracy komputera ( wystarczy w jednym przypadku,drugi może być instant)

Jeśli potrzebujecie więcej informacji,to jeden to ASUS z win10,drugi to HP pav win7.

Zaznaczam że wszelkie próby odwrócenia mnie od tego pomysłu spalą na panewce,mam cholernie dobre powody aby posuwać się do takiej ostateczności,sam bede musiał zrezygnować z tłuczenia w lola/metina/csa ale naprawdę nie mam wyboru.
3
komentarz 11 stycznia 2017 przez KONDZIU Użytkownik (550 p.)
Instalujesz keyloggera na komputerze dzięki czemu poznasz hasła ojca po czym zmieniasz hasła w każdej grze w którą gra ojciec. Dobre jeśli ojciec gra tylko w multi. Radziłbym jednak skonsultować się z ekspertem od uzależnień na pewno Ci pomoże.
komentarz 11 stycznia 2017 przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
A nie próbowałeś porozmawiać z nim?

11 odpowiedzi

+9 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ja nie jestem żadnym ekspertem tego tematu, ale radziłbym poważnie się zastanowić czy to będzie dobre, a jeszcze lepiej skonsultować to ze specjalistą, który zna się na uzależnieniach.

Skoro jest od tego uzależniony to przypuszczalnie natychmiast będzie chciał naprawić ten komputer (zanieść do serwisu, próbować samemu czy nie wiem co), więc może się okazać że będzie to tylko strata pieniędzy. Może kupi nowy? A jeśli doszłoby do tego, że nie będzie w stanie nijak naprawić ani pozyskać nowego to nie wiem jak zareaguje, co zacznie robić.

Po prostu bałbym się osobie uzależnionej całkowicie w jednej chwili odciąć to od czego jest uzależniona, żeby nie zaczęło się z nią dziać jeszcze gorzej. Jeśli już to próbowałbym siłowo ograniczać czas grania - umówić się z nim na jakiś limit i po tym czasie komputer automatycznie by się wyłączał i blokował albo coś tego typu. Jak jednak mówiłem ekspertem w tym temacie nie jestem, to tylko moja opinia i moje myśli.
komentarz 11 stycznia 2017 przez ImSerious1 Nowicjusz (160 p.)
Gorzej niż jest nie będzie,wyjebali go z roboty bo siedzi po 16 godzin na dobe i gra w WoT.

Wlasciwie to od tygodni żywi sie jedynei kiełbasa z mikrofali/zupkami chinskimi ( czymkolwiek co mozna szybko przygotowac) i w dupie zwyczajnie wszystko.

Co do umówienia się - nie ma szans " moje,robie z tym co chce,nie bedziesz mi do MOJEGO komputera blokował dostepu)
komentarz 11 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
To napiszę wprost: a co jak straci swój obiekt całego życia czyli komputer i będzie chciał sobie coś złego zrobić? Nie znam go, nie wiem jaką jest osobą. Nie jestem też jak pisałem żadnym ekspertem tej dziedziny, ale wydaje mi się że takie nagłe pozbawienie go komputera może stworzyć tylko problemy a nie poprawę.
+3 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2017 przez WonszBoła Nowicjusz (240 p.)

Jeśli rzeczywiście jest tak źle to najprawdopodobniej kupi nowy sprzęt, a jedyne co mi przychodzi do głowy to usbkiller

komentarz 11 stycznia 2017 przez ImSerious1 Nowicjusz (160 p.)
Nie kupi,wyjebali go z roboty bo siedzi i gra w czołgi.
komentarz 11 stycznia 2017 przez surfeliza Stary wyjadacz (11,260 p.)
Uzyskanie kredytu nie jest specjalnie trudne.
1
komentarz 11 stycznia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Kredytu na co???
komentarz 11 stycznia 2017 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Na komputer
+3 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2017 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
jeżeli tata gra online proponuje poprzestawiać dostęp do routera i ograniczyć prędkość internetu. z pozostałych opcji wg mnie jak i poprzedników iść do specjalisty.
sam kiedyś wychodziłem z nałogu papierosowego i wiem że nie jest łatwo :)
+3 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Wydaje mi się, że nie masz żadnej wiedzy na temat leczenia uzależnień. Podejmowanie takich czynności na własną rękę może mieć katastrofalne skutki (może skończyć się atakiem agresji, który w najgorszym przypadku może się skończyć tragicznie). Radzę skontaktować się ze specjalistą i to jak najszybciej. Zniszczenie komputera to najgorsze co możesz zrobić.

Gdyby narkomanowi zabrano narkotyki to co, nagle przestałby być uzależniony? NIE, miałby potężny głód, podjąłby się wszystkiego, żeby zdobyć choć trochę tego co ukoi jego bóle. Terapia szokowa w przypadku tak ciężkich uzależnień raczej na pewno nie skończy się dobrze.
+1 głos
odpowiedź 11 stycznia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Pomysł KamilloPL jest dobry, w ten sposób możesz oduczać nałogu - odcinając dostęp do Internetu, a jeśli nie masz dostępu do routera to wystarczy zwykły netcut (taki program) żeby co jakis czas odcinać internet podczas ważnych momentów gry, może wkońcu by zrezygnował.

A jeśli chodzi o zniszczenie to próbowałbym coś z wyłamaniem portu do ładowania.
+1 głos
odpowiedź 8 maja 2019 przez Bazylia Początkujący (440 p.)
Wpisz takie polecenie w CMD: echo shutdown -f -t 0 > C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp\p.bat

Po uruchomieniu komputer zacznie się zamykać.
1
komentarz 8 maja 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Takie coś bardzo łatwo "naprawić" ;)
1
komentarz 9 maja 2019 przez gagyn Stary wyjadacz (11,050 p.)
wątek sprzed 2 lat... :p
komentarz 29 maja 2019 przez Bazylia Początkujący (440 p.)
Wejdź do zakładki Power w BIOS (lub podobnej). Powinno być wartość 12 Voltage. Zwieksz ją do jakiś 14-15 V. Następnie zwiększaj do 12 V opcję 5 Voltage. Następnie zwiększ do 7 V opcję 3.3 Voltage. Kliknij F10 lub inny przycisk który ma opis Save and exit. Pamiętaj że w BIOS-ie operujesz strzałkami. Jeszcze jedno. Aby wejść do BIOS-a klikaj naprzemiennie F2, F10, Del. Czasami trzeba spróbować klikać jeszcze F8.
+1 głos
odpowiedź 8 maja 2019 przez niezalogowany
Kobitę mu znajdź. Braknie mu czasu na przyjemności... Tzn. jego przyjemności ;)
0 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Hardware z poziomu software nie uszkodzisz. Możesz, rozkręcić laptop i przelecieć magnesem po dysku.
komentarz 11 stycznia 2017 przez ImSerious1 Nowicjusz (160 p.)
Zadne magie w cmd,wejscie do biosa,nic sie nie da zrobic? Jak mowilem nie mam mozliwosci otwierania go,bo sie pokapuje.
komentarz 11 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Możesz ustawić hasło do BIOS-u i dysku jeżeli masz taką możliwość. Możesz też kupić magnes neodymowy i przez obudowę przejechać kilkukrotnie.
komentarz 11 stycznia 2017 przez ImSerious1 Nowicjusz (160 p.)
Tu nie chodzi o hasło,tylko o uszkodzenie trwałe,pomysł z magnesem fajny,aczkolwiek na przesyłke czekałbym zdecydowanie zbyt długo,potrzebuje naprawdę czegoś na cito bo się powiesze.
komentarz 11 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Tak jak mówiłem, z poziomu software nie uszkodzisz hardware.
komentarz 11 stycznia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Bzdura, bywały wirusy które potrafiły uszkodzić sprzęt.
komentarz 11 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Tak, na samym początku jak nie było żadnych zabezpieczeń, więc to co piszesz jest bzdurą.
1
komentarz 11 stycznia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Jakich zabezpieczeń? Przecież to przy pomocy software'u dokonuje się np. overclockingu. Przesadzone OC i słabe chłodzenie, wyłączenie ochrony przed wysokimi temperaturami i komputer uwalony ;)
0 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2017 przez playerony Pasjonat (15,240 p.)
Nie rób tego teraz, nie polecam tego, ale chyba jednym z najskuteczniejszych sposobów będzie wyłaczenie w biosie awaryjnego wyłączenia komputera po osiagnieciu wysokiej temperatury przez procesor oraz wyłaczenie chłodzenia, bądź ograniczenie jego obrotów do minimum. Skutkiem tego będzie spalenie się procesora. Aczkolwiek przed zrobieniem tego lepiej wybierz się z Tatą do jakiegoś psychologa :)
0 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.

Psucie komputerów nie jest dobrym pomysłem.Co tym działaniem chcesz uzyskać?

Porozmawiaj z ojcem,zaproponuj coś od siebie,powiedz ojcu spokojnie czego oczekujesz,może jest załamany,zrezygnowany po tym że jest bez pracy.

Może wasze wspólne wyjscie na spacer,rower,szachy,coś w tym stylu.Jest potrzebna spokojna rozmowa.

Złością i psuciem laptopów?Jeśli się wyda,nastąpi eskalacja,konflikt murowany.Powtarzam uszkodzenie sprzętu nie rozwiąże problemu.

Hmm,czymże te urządzenia "zawiniły",problem jest w innym miejscu.

Życzę spokoju i pokojowego dogadania się.Tyle moge pomóc.

Trzymam kciuki.
komentarz 11 stycznia 2017 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Nie wydaje mi się aby był załamany faktem straty pracy skoro zrobił to świadomie. Poza tym pomyśl, jak nie ma czasu na pracę, to jak może mieć czas na inne przyjemności?
komentarz 11 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

@Avernis

Wypowiedź naszego kolegi zrozumiałem tak.

Ojciec będac w pracy zamiast pracować "grał w gry"wylali go.

Teraz siedzi w domu i zamiast szukać nowej pracy,"gra w gry" i ma olewający stosunek do świata.

Niestety,próba pomocy przerasta możliwości tego forum.I chociaż każdy chce jak najlepiej to w tym miejscu problemu naszego kolegi nie rozwiążemy,raczej.

Zepsucie komputerów niczego nie poprawi(powtarzam się)A wszelkimi innymi poradami można zaszkodzić.

Pomoc w zdalnej diagnostyce komputera bywa trudna,a co dopiero naprawa problemu natury życiowej.

Kłaniam się.

 

 

0 głosów
odpowiedź 9 maja 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
komentarz 9 maja 2019 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)

Tak ale wisz że to było pytanie zadane prawie 2 lata temu frown

komentarz 9 maja 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Widzę, ale ludzie dalej się tutaj wypowiadają, więc pomyślałem, że dorzucę coś od siebie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Marcin893 Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 296 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez ElPeeL Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...