• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

przeniesienie strony z wix.com

0 głosów
72 wizyt
pytanie zadane 5 dni temu w Systemy CMS przez użytkownika SirRychu Nowicjusz (120 punkty)
edycja 5 dni temu przez użytkownika SirRychu
Mam pytanie, dostałem zadanie przeniesienia strony stworzonej w wix.com.
strona się składa ze strony tytułowej i odnośnika do bloga. I zaproponowano mi przeniesienie tego na wordpress.
Ale jak ten proces miałby wyglądać. Ponieważ z łatwością dałbym rade stworzyć statyczną stronę strony tytułowej posługując się html+css. Gorzej już z blogiem. Dlatego moje pytania.

Czy tworzenie stron na wordpressie jest podobne do tworzenia stron w html+css+js, czy są jakieś ograniczenia?

Czy nie lepiej może stworzyć statyczną stronę tytułową i z niej po kliknieciu na blog, przekierowywało właśnie na wordpressa?

A może stworzyć swój własny szablon lub pracować na gotowym szablonie i go modyfikować?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 dni temu przez użytkownika Jan Cichocki Obywatel (1,360 punkty)
Normalnie można przenosić z HTML na WordPressa - tu tylko dzieli sie kod na sekcje (Head, content, sidebar, footer) i tyle i masz juz szablon w WordPressie. Jak już to zrobisz - stronę główną (jak mniemam) to z moduł bloga będzie juz też praktycznie stworzony bo spis artykułów będzie wyswietlany przez plik archive.php który ma już (Head, conten, sidebar, footer) a muszisz jedynie oscylować w CSS wyglad miniaturek + zajawek wpisów. Wpisy z bloga natomiast to wpisy single.php

Ja zazwyczaj tworzę na darmowycm szablonie przy którym jest najmniej pracy aby efekt koncowy był taki jak trzeba
komentarz 5 dni temu przez użytkownika SirRychu Nowicjusz (120 punkty)
Dzięki za odpowiedź, na razie postanowiłem, że front-page zrobię w html+css natomiast od sekcji blogowej skorzystam z bootstrapa.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 69 wizyt
pytanie zadane 2 września 2016 w Systemy CMS przez użytkownika patrykos46z Użytkownik (750 punkty)
+2 głosów
1 odpowiedź 45 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2016 w Systemy CMS przez użytkownika Bartosz Początkujący (310 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 37 wizyt
pytanie zadane 8 września 2016 w Systemy CMS przez użytkownika tirex Gaduła (4,310 punkty)
...