• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czarny ekran po instalacji sterowników do karty graficznej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,027 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Arson90 Nowicjusz (180 p.)
Witam,

Mam pewien problem, po instalacji sterowników do karty graficznej GeForce 6600 pojawia się czarny ekran. Tzn. komputer się włącza ale po załadowaniu systemu pojawia się komunikat na ekranie monitora brak sygnału, czarny ekran i komputer nie reaguje. Próbowałem na dwóch monitorach, czyściłem sloty, kartę graficzną. Karta ma dwa wejścia, na jednym i drugim to samo. Zmieniałem pamięć RAM, przewody, zasilacz, instalowałem stare i nowe sterowniki, formatowałem dysk, instalowałem system kilka razy, win XP, win XP+SP3, win 7 i to samo. System załącza się i pracuje w trybie awaryjnym i trybie VGA. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ? Może sama karta graficzna jest problemem ?
komentarz 11 stycznia 2017 przez niezalogowany
Pewnie umarła [*]

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2017 przez Jakub Wolak Obywatel (1,300 p.)
Miałem podobny problem. Monitor kilka sekund po załadowaniu systemu wyświetlał komunikat o braku sygnału. Myślałem, że to wina karty graficznej, ale problem sprawiał monitor, który wyłączał podświetlenie matrycy. Gdy monitor Ci zgaśnie poświeć na niego latarką, jeśli zobaczysz obraz to prawdopodobnie to on będzie winny twojej awarii.
komentarz 11 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć

Czyli wnioski.

Podłączyć monitor  do innego kompa.

a jeśli to możliwe,sprawdzić kartę na innym kompie lub poprosić w serwisie o sprawdznie karty.
komentarz 11 stycznia 2017 przez Arson90 Nowicjusz (180 p.)
No ok, tylko inny komputer na tym monitorze działa bez zarzutów, tak jak już pisałem komputer sprawdzałem na dwóch monitorach. Ale sprawdzę twoją sugestie. Mam trzy teoria względem tej karty, albo po zainstalowaniu sterowników ma problem z grafiką 3D albo zmienia automatycznie rozdzielczość, a w najgorszym przypadku karta padła...
komentarz 11 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Nie widzę tej karty(z lenistwa nie szukam jej po necie) :)

Wyjmij ją wyczyść dokładnie ale ostrożnie styki.Jeśli ma dodatkowe zasilanie sprawdź połączenia (zasilanie karty,bywał że się o tym zapomina)

To tyle,tak na szybko :)

I jeszcze coś upewnij się na 100% zanim nad kartą postawisz przysłowiowy krzyżyk.

Powodzenia.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 336 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 95 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 546 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...