• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatyka na politechnice wrocławskiej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,325 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MarioVEB Nowicjusz (120 p.)
Witam.

Obecnie jestem w klasie maturalnej, chcę studiować informatykę, zastanawiam się tylko nad uczelnią.

Najpoważniej myślę o PWr, ze względu na odległość i renomę uczelni. Jestem świadom tego, iż nauka programowania i rzeczy związanych z IT to głównie własna praca. Jak na razie nie wiem, czym chciałbym się kiedyś zajmować, być programistą, architektem oprogramowania czy choćby administratorem baz danych. Zastanawiam się nad wydziałem, dlatego to pytanie kieruję głównie do studentów PWr lub absolwentów owej uczelni:

Czym się różni informatyka na wydziałach WE, WiZ oraz WPPT ?

Programy studiów, co prawda czytałem, ale tam jest tak ogólnie. Chciałbym się dowiedzieć na co kładzie się nacisk i czego uczą na poszczególnych wydziałach.

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 stycznia 2017 przez Akiro Bywalec (2,910 p.)
Kończę aktualnie 1 semestr PWr, może nie mam jakiegoś bogatego doświadczenia ale powiem Ci to co mówili mi starsi i okazało się to w 100% prawdą.

Zaczynając od WPPT to jeżeli nie jesteś prymusem to nawet nie licz, że się tam dostaniesz (temat wppt za nami)

Ja jestem na WE, najlepiej sprawdź plan studiów bo z niego dowiesz się najwięcej, jakie masz przedmioty itp.

Trudność studiów na każdym wydziale zależy tylko i wyłącznie od wykładowcy. Dla przykładu, mam kolege o wiele zdolniejszego od siebie i aktualnie nie zdał kolosa z programowania (mimo tego, że się do niego przyłożył) a ja powtarzając sobie parę definicji zdałem go na 97% u innego wykładowcy. Dlatego przed zapisem na zajęcia wejdź na polwro i obczaj sobie wykładowców bo od tego generalnie zależy poziom trudności studiów.

 

A i jeżeli chcesz dowiedzieć więcej o różnicach pomiędzy tymi wydziałami to wejdź właśnie na polwro.pl i tam poszukaj w tematach bo padało to pytanie 100 razy (tylko nie pisz nowego tematu bo Cie zjedzą, że już 101 raz ktoś zadaje to pytanie xd)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 13,067 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,375 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 256 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...