• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP INCLUDE ZMIENNE

0 głosów
51 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia w PHP, Symfony, Zend przez użytkownika BarteQ49 Nowicjusz (120 punkty)

Witam piszę z takim jednym problemem. Otóż muszę zrobić do swojej strony pisanej w HTML+CSS wstawki z PHP. Konkretnie chodzi o stronę podzieloną wcześniej na trzy iframe'y (Górny z niezmieniającym się nagłówkiem, Lewy z menu i odnośnikami i Prawy gdzie wyświetlają się odnośniki z menu). Problem polega na tym że muszę zrobić tą stronę w dwóch językach, a więc potrzebuje zmiennych oraz muszę zmienić iframe'y na include poprzez PHP. Nigdy nie miałem z tym styczności, więc kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Konkretnie chodzi mi o to jak zrobić zmienne, gdzie je wpisać i tak samo gdzie wpisać i jak wpisać include. Liczę na pomoc smiley

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 stycznia przez użytkownika KariK-02 Bywalec (2,260 punkty)

Masz np. dwa pliki:

• naglowek_pol.html (tutaj masz wszystko po Polsku np. <ul class="list"><li>Cześć<li></ul>)
  • naglowek_engl.html (tutaj masz wszystko po Angielsku np. <ul class="list"><li>Hello<li></ul>)

I musisz sprawdzić położenie geograficzne osoby, która weszła na Twoją stronę, jeżeli jest ona w Polsce to wtedy includujesz plik naglowek_pol.html (w taki sposób: include 'naglowek_pol.html'; ), jeżeli nie jest w Polsce to inlcudujesz plik naglowek_engl.html (w taki sposób include 'naglowek_engl.html';)

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 81 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2016 w PHP, Symfony, Zend przez użytkownika Szuinegue Początkujący (280 punkty)
0 głosów
2 odpowiedzi 77 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2016 w PHP, Symfony, Zend przez użytkownika Mizukage Pasjonat (21,830 punkty)
0 głosów
2 odpowiedzi 71 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2015 w PHP, Symfony, Zend przez użytkownika reCAPCHTA hater Początkujący (400 punkty)
...