• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co sądzicie o tym laptopie?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,059 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez maksbu23 Użytkownik (730 p.)
Witam! Mam pytanie, a mianowicie czy ten laptop wystarczy do nauki programowania. Mam 16 lat więc nie potrzebuję jakiejś super maszyny. Obecnie uczę się C++ potem planuje PHP, a jak dobrze pójdzie to trochę tworzenia gier w Unity 3D.

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-swift-3-sf314-51-i3-6100u-4gb-128gb-ssd-14-w10-zloty.bhtml
komentarz 8 stycznia 2017 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Myślę, że starczyłby.
komentarz 8 stycznia 2017 przez Marcin2000Xpl Gaduła (3,250 p.)
Martwi mnie tylko jedna rzecz. Z oferty wynika, że laptop posiada jedynie 128GB dysku SSD. Jeżeli zamierzasz na mieć na nim dużo aplikacji, programów, danych lub tworzyć jakieś projekty, grać w gry to nie wiem czy starczy ci dysku.
komentarz 8 stycznia 2017 przez maksbu23 Użytkownik (730 p.)
Też o tym myślałem i chyba kupie zewnętrzny dysk twardy. Sądzisz, że to dobry pomysł?
komentarz 8 stycznia 2017 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
W sumie, w którymś mało spodziewanym momencie może Ci zabraknąć miejsca, wiec rozpatrzyłbym tą decyzję.
komentarz 8 stycznia 2017 przez Marcin2000Xpl Gaduła (3,250 p.)
Jeżeli chodzi o zewnętrzny dysk licz się z tym, że może działać o wiele wolniej niż gdybyś miał wbudowany w laptop
komentarz 8 stycznia 2017 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Ale jako urządzenie tylko do przetrzymywania danych uważam żeby się sprawdziło.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez Jakub Obywatel (1,140 p.)
wybrane 8 stycznia 2017 przez maksbu23
 
Najlepsza
Hej,

Zobaczyłem tego laptopa i powiem tak. Co do programowania w Cpp i PHP, jak najbardziej jest ok, ale musisz pamiętać o ekranie. 14 cali to trochę mało (jak ja pracuję na małym ekranie to się męczę), zresztą myślę, że wygodniej by ci było z większym ekranem. Po za ekranem zastanowił bym się nad dyskiem. 128 GB to trochę mało. Tym bardziej jak masz na nim jeszcze system. Ja w przyszłości chciałbyś na niego zgrać Unity lub jakaś gra to może ci szybko zabraknąć miejsca. Kolejną sprawą jest ilość ram'u. Nie ma go ram dużo bo tylko 4 GB, z możliwością rozszerzenia do 8 GB. Jeśli chciałbyś robić coś w Unity to jednak 8 GB potrzeba co najmniej. Podsumowując jeśli laptop ci się podoba do do Cpp i PHP jest ok, ale myślę, że do Unity jednak nie za bardzo. Jeśli szukasz jakiegoś dobrego laptopa to polecam ThinkPad ale nie wiem do ilu możesz wydać. Jak coś polecam rozejrzeć się za jakimś poleasingowym.
+3 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Jest dobry na początek, energooszczędny proces Skylake, dysk SSD. Jedyne co potem możesz zrobić to dokupić i rozbudować pamięci RAM, bo takie PHPStorm czy inne rozbudowane IDE je pochłonie. Ten laptop raczej ma do 16GB możliwość rozbudowy RAM.
komentarz 8 stycznia 2017 przez Marcin2000Xpl Gaduła (3,250 p.)
Można rozbudować RAM do 8 GB (patrz opis).
komentarz 8 stycznia 2017 przez Jakub Obywatel (1,140 p.)
No właśnie z ram'em może być problem bo tylko do 8 GB można rozszerzyć.
komentarz 8 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Gadacie tam, ja mam 4gb ramy, a mam odpalonego visuala, w nim projekt aplikacji łączącej się ze stroną w php, oraz phpstorm, w którym mam odpaloną tą właśnie stronę w php, jeszcze 6 kart dokumentacji w chrome oraz jakaś muzyka i nic nie tnie, no może dlugo się uruchamia, ale jak juz się uruchomi to się nie tnie, no ale pewnie między 4gb q 8gb różnica jest kosmiczna :)
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Nie wiem dlaczego wybrałeś akurat ten model, może po prostu najbardziej odpowiada wyglądem.

Widziałeś coś takiego? http://allegro.pl/laptop-lenovo-ideapad-500s-14-i5-6200u-8gb-256gb-w-i6656744756.html
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
W tych czasach 8gb to minimum a 4gb ramu to zdecydowanie za mało. Co do Unity to jeżeli chcesz zostać przy c++ to chyba lepszym wyborem bedzie ue4 ktory wykorzystuje głównie c++
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
W tej cenie można dostać o wiele lepsze maszyny, chociażby taki Acer F5 lub inne z Core i5, 8GB ramu i pojemniejszym dyskiem na pokładzie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 326 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2021 w Sprzęt komputerowy przez bazyl8796 Obywatel (1,020 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 162 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez assassin Gaduła (3,260 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,050 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2015 w Offtop przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...