• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kali Linux Problem z update

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,217 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)

Hej, 

mam problem z Kali Linuxem, po czasie spędzonym na debianie 7 i 8 przesiadłem się na ubuntu ale mi nie wystarczyło i postanowiłem przesiąść się na Kali, nie mam problemów z instalacją nie wyskakują błędy. Kali uruchamia się i wszystko gra. Mam jedynie problem ze sterownikami do grafiki i mam rozdzielczość jak z GameBoya... Postanowiłem zrobić co zawsze czyli:

apt-get update
apt-get upgrade

Aktualizacje się ściągnęły i zainstalowały tak samo upgrade. Zrestartowałem komputer po wszystkim i odpalił się GRUB, wybrałem Kali linux i Monitor po chwili mi zgasł jak by przestał przyjmować sygnał, komputer dalej chodził ale Kali już się nie uruchomił. Pomocy

komentarz 9 stycznia 2017 przez niezalogowany
A co z dist-upgrade?
apt-get -y dist-upgrade

 

komentarz 11 stycznia 2017 przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)
edycja 17 stycznia 2017 przez Konrad Fx

ROZWIĄZANE!!

Trzeba było po upgrade nie wyłączać komputera tylko trzeba było przejść do konsoli i w niej napisać:

leafpad /etc/default/grub 

Dzięki temu pokaże się nam plik gruba i tam w linijce :

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet"

trzeba zmienić na

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet nomodeset"

potem w terminalu

update-grub

I tyle wszystko śmiga i działa. Dzięki za próby pomocy

komentarz 17 stycznia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Kali to nie jest distro do normalnej pracy oraz nie dla przeciętnego użytkownika.

Zainstaluj se minta..

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez annoying_man Użytkownik (800 p.)
wybrane 11 stycznia 2017 przez Konrad Fx
 
Najlepsza
Witaj. Problemem wydają się być sterowniki (pewnie nvidia) po aktualizacji. Z pewnością będzie trzeba usunąć zainstalowane sterowniki i przywrócić tylko podstawowe (nouveau). Jeśli problem z rozdzielczością nie zniknie lub ekran pozostanie czarnu, trzeba będzie pobawić się z DISPLAY:0 w serwerze graficznym x11 i samymi ustwieniami rozdzielczości (też pliki konfiguracyjne serwera x11).

Notabene ta zabawa troche zajmuje i na twoim miejscu (jak już pare razy to zrobiłem) przeinstalowałbym system, bo czas to pieniądz a nerwów można sobie przy tym nastrzępić.

Ps. Jeśli szukasz czegoś podobnego do Kali linux to polecam Security spinoff'a Fedory. (Kali linux to właściwie ubuntu z gnomem, gdzie fedora to "dom" gnom'a).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 319 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 227 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 266 wizyt

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,984 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...