• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kali Linux Problem z update

0 głosów
72 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia w Systemy operacyjne, programy przez użytkownika Konrad Fx Gaduła (3,200 punkty)

Hej, 

mam problem z Kali Linuxem, po czasie spędzonym na debianie 7 i 8 przesiadłem się na ubuntu ale mi nie wystarczyło i postanowiłem przesiąść się na Kali, nie mam problemów z instalacją nie wyskakują błędy. Kali uruchamia się i wszystko gra. Mam jedynie problem ze sterownikami do grafiki i mam rozdzielczość jak z GameBoya... Postanowiłem zrobić co zawsze czyli:

apt-get update
apt-get upgrade

Aktualizacje się ściągnęły i zainstalowały tak samo upgrade. Zrestartowałem komputer po wszystkim i odpalił się GRUB, wybrałem Kali linux i Monitor po chwili mi zgasł jak by przestał przyjmować sygnał, komputer dalej chodził ale Kali już się nie uruchomił. Pomocy

komentarz 9 stycznia przez użytkownika tls01 Gaduła (4,420 punkty)
A co z dist-upgrade?
apt-get -y dist-upgrade

komentarz 11 stycznia przez użytkownika Konrad Fx Gaduła (3,200 punkty)
edycja 2 dni temu przez użytkownika Konrad Fx

ROZWIĄZANE!!

Trzeba było po upgrade nie wyłączać komputera tylko trzeba było przejść do konsoli i w niej napisać:

leafpad /etc/default/grub 

Dzięki temu pokaże się nam plik gruba i tam w linijce :

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet"

trzeba zmienić na

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet nomodeset"

potem w terminalu

update-grub

I tyle wszystko śmiga i działa. Dzięki za próby pomocy

komentarz 2 dni temu przez użytkownika efik Maniak (65,670 punkty)

Kali to nie jest distro do normalnej pracy oraz nie dla przeciętnego użytkownika.

Zainstaluj se minta..

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 stycznia przez użytkownika annoying_man Użytkownik (500 punkty)
wybrane 11 stycznia przez użytkownika Konrad Fx

Najlepsza
Witaj. Problemem wydają się być sterowniki (pewnie nvidia) po aktualizacji. Z pewnością będzie trzeba usunąć zainstalowane sterowniki i przywrócić tylko podstawowe (nouveau). Jeśli problem z rozdzielczością nie zniknie lub ekran pozostanie czarnu, trzeba będzie pobawić się z DISPLAY:0 w serwerze graficznym x11 i samymi ustwieniami rozdzielczości (też pliki konfiguracyjne serwera x11).

Notabene ta zabawa troche zajmuje i na twoim miejscu (jak już pare razy to zrobiłem) przeinstalowałbym system, bo czas to pieniądz a nerwów można sobie przy tym nastrzępić.

Ps. Jeśli szukasz czegoś podobnego do Kali linux to polecam Security spinoff'a Fedory. (Kali linux to właściwie ubuntu z gnomem, gdzie fedora to "dom" gnom'a).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 45 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 52 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia w Systemy operacyjne, programy przez użytkownika ForeverFriendzone Początkujący (460 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez użytkownika rawrr Nowicjusz (120 punkty)
...