• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk C stale rośnie mimo przeniesienia Program Files

Object Storage Arubacloud
0 głosów
129 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez M.Eagle Użytkownik (850 p.)
Witam

Zainstalowałem ostatnio nowy dysk SSD, więc teraz mam 2 dyski:SSD na system i wymagające aplikacje oraz HDD na dane i mniej ważne programy.Aby programy domyślnie instalowały się na HDD w programie regedit , zamieniłem wiersze wskazujące na C:ProgramFiles oraz x86 na te same foldery na dysku HDD.Jednakże za każdym razem jak coś instaluje, objętość dysku C zmniejsza się.

Chciałbym żeby dysk C nie rósł, chyba że będę tego chciał, bo ma być on tylko na system.

Mam Windows 8.1

Ma ktoś jakiś pomysł?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
A to nie jest tak że przy każdym nowym instalowaniu, czegokolwiek program pyta gdzie go zainstalować?? - i wtedy wybierasz sam inną ścieżkę - w Twoim przypadku HDD.
komentarz 8 stycznia 2017 przez M.Eagle Użytkownik (850 p.)
No tak jest,i domyślnie już ustawiłem że zapisuje na HDD.Mimo to objętość C stale rośnie.I jak sobie na dysku C wyszukam nazwę jakiegoś nowo zainstalowanego programu, to w jakiś folderach typu AppData są tam jakieś pliki o tej nazwie
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Dużo aplikacji korzysta z "Moje dokumenty" oraz z katalogu użytkownika na dysku C (są tam chyba pliki z jakimiś bieżącymi ustawieniami (np. przeglądarki)), instalatory (i nie tylko) korzystają często z katalogów TMP (nie sprzątając po sobie), które domyślnie są na dysku C, przeglądarki internetowe również mogą korzystać z dysku C (nawet jeśli nie są na nim zainstalowane), pulpit jest na dysku C (dużo ludzi ma tam śmietnik w postaci zdjęć, filmów), katalog "Pobrane" również jest na dysku C, a bardzo dużo ludzi nie patrzy gdzie się zapisuje plik po ściągnięciu tylko od razu klika Otwórz i o nim zapomina. Windows jest na dysku C, a z każdą aktualizacją może się zwiększyć jego rozmiar. Same aktualizacje mogą zostawiać jakiś śmietnik (przynajmniej na Win 7). Punkty przywracania również mogą zajmować sporo miejsca.

 

Aha można zawsze przeskanować system jakimś antysyfem bo może jakis szkodnik sie wdarł.
komentarz 8 stycznia 2017 przez M.Eagle Użytkownik (850 p.)
Od razu po zainstalowaniu Windowsa, ustawiłem foldery typu:desktop,obrazy,wideo itp. na HDD, więc serio wciąż nie wiem zbytnio o co chodzi.

O przed chwilą miałem 3GB wolnego a teraz 300MB
komentarz 8 stycznia 2017 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
Aktualizacje Windows zabierają sporo miejsca na C

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 115 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez arcziiii Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 332 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...