• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana systemu? {Android}

Object Storage Arubacloud
0 głosów
20,778 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2017 w Urządzenia mobilne przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Witam,

zastanawiam sie, czy moglbym wgrac czystego androida na mojego samsunga j5 i jakie ryzyko sie z tym wiaze, poniewaz syf od samsunga jest dosyc spory i mysle, ze czysty android bylby lepszy i przyspieszylby telefon, moze i nawet zwolnil troche miejsca. A wiec czy da sie to zrobic? Jaki jest procent szans na niepowodzenie?

 

Dziekuje i pozdrawiam :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)

Najlepsze co możesz zrobić to wgrać ROM'a na telefon. ROM to system, który tworzą użytkownicy (ew. firmy), które są często oparte na najnowszych wersjach Androida, nowych wersjach jądra i z częstymi aktualizacjami. Nie mają całego tego syfu, a przy instalacji wybierasz jakie aplikacje chcesz instalować. Ale żeby zainstalować takiego ROM'a (albo jeśli bardzo chcesz, to czystego androida), musisz mieć odblokowany bootloader, zrootowany telefon i nie mieć stockowego recovery, tylko CWM lub TWRP. Jeśli zainteresujesz się instalacją ROM'a to na https://www.xda-developers.com/  na pewno znajdziesz temat o tym: jakiego ROM'a wybrać, jak zainstalować, jak odblokować botloader, zainstalować TWRP/CWM, jak zrootować itd... Aha, i pamiętaj żeby zawsze wpisywać model swojego telefonu. Czyli np. piszesz w xda w wyszukiwarce "how to root Samsung J5 android phone. Co do ryzyka, to według mnie wszystkie te czynności są proste. Nawet jeśli coś zrobisz źle, zawsze możesz zainstalować od nowa, albo jeszcze innego ROM'a. Xda to bardzo dobre forum, o ile nie najlepsze o Androidzie. ROM'y, które tam są, są idealne. Sam kilka miesięcy temu zainstalowałem ROM'a Android HD Revolution, który jest specjalnie pod mój telefon (HTC M8) i działa znakomicie.

Pozdrawiam! 

+2 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
edycja 8 stycznia 2017 przez jaca121212

Wgrywanie  innego niż oryginalny ROOT wiąże się  z utratą gwarancji jeśli się ją posiada. Także  jakimś niepowodzeniem  podczas wgrywania wiąże się uszkodzeniem telefonu, gdzie później podczas naprawy telefonu może drogo kosztować lub może się  nie opłacać naprawiać. Nie chwaląc się ale u siebie na telefonie  Galaxy S3 (i9300) wgrałem  CyanogenMod 14 na  razie działa nie widziałem aby  podczas normalnego  użytkowania zacinał. Powiem tak że jest lepszy niż  oryginalne wgrane  oprogramowanie. Ale to  już wybór indywidualny. Przedstawię poniżej jakie programy będą nam potrzebne.

W pierwszym kroku będziemy potrzebować zainstalować sterownik danego telefonu. Połączenie  komputer a telefon. 

Następnym  krokiem  jest ściągniecie  naszego nowego reconvery (akurat nie widziałem dla twojego telefonu tego recovery ale na google łatwo można znaleźć  )

Kolejnym krokiem  ściągamy program Odin tutaj zaznaczę, że na inne niż samsung telefony przez ten program nie wgracie recovery. Musicie  poszukać innego programu.

Teraz potrzebujemy naszego oprogramowania  + do tego  dodatki potrzebne od  google  to to aby można było mieć np sklep play, kalendarze, google mail, youtube. 

ostatnim krokiem  będzie wszystko wgranie do telefonu jak to zrobić to nie będę opisywał tutaj tego  tylko spójrzcie na to oraz tu

komentarz 8 stycznia 2017 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Paniee. Recovery*
komentarz 8 stycznia 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Ok na szybkiego pisałem sorry poprawie zaraz.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 546 wizyt
pytanie zadane 14 września 2016 w Urządzenia mobilne przez Piotrek Karasiński Obywatel (1,870 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,293 wizyt
pytanie zadane 16 października 2018 w Urządzenia mobilne przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 1,595 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2018 w Urządzenia mobilne przez Absum Bywalec (2,640 p.)

92,542 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,482 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...