• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Baza danych - relacje

Object Storage Arubacloud
0 głosów
548 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez rafalmagician Obywatel (1,320 p.)
zamknięte 11 stycznia 2017 przez rafalmagician

Witam,

Mam zrobić projekt bazy danych i mam problem z relacjami:

Kiedy chcę wpisać dane do tabeli Results to wyskakuje taki komunikat:

A kiedy wpisuje dane do tabeli City to wpisuje bez żadnych problemów chociaż połączone są relacją taką samą i nie wiem co jest grane?? Co mam zrobić ??

Tu jeszcze pozostałe obrazki:

Dla mnie wszystko jest dobrze ale może się mylę :)

komentarz zamknięcia: problem rozwiązany

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 stycznia 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Brakuje relacji z Wind i Day do Results
komentarz 7 stycznia 2017 przez rafalmagician Obywatel (1,320 p.)
Usunąłem relacje z tych tabel żeby sprawdzić tylko relacje z jedną bo jak zadziała z tabelą City to inne też. Tylko muszę się dowiedzieć o co mu chodzi z kluczem obcym w relacji: Results - City
komentarz 7 stycznia 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
A jaki to jest typ relacji? Wiele do wielu?
komentarz 7 stycznia 2017 przez rafalmagician Obywatel (1,320 p.)
Dobra rozwiązałem problem dotyczący komunikatu. Po prostu wpisywałem do kolumny tekst zamiast id tego miasta. Teraz wszystko działa na tym etapie.
komentarz 7 stycznia 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Tak bywa :-)
komentarz 11 stycznia 2017 przez rafalmagician Obywatel (1,320 p.)
Rozwiązałem problem do końca. Dla tych którzy kiedyś będą mieli podobny problem z MSSQLSERVER (jak wyżej):

jako że klucz główny i obcy są ściśle ze sobą połączone więc komunikat o: FOREIGN KEY oznacza że w tabeli City musi być już wpisana wartość np.: Londyn żeby móc wpisać to samo do tabeli Results. Czyli jeśli wpiszemy w obu tabelach to samo to zadziała. (oczywiście pierwsze wpisujemy wartość do tabeli: City)

Pozdrawiam :)

Zamykam temat...:)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,304 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2017 w SQL, bazy danych przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,153 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Turqus Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 489 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Turqus Obywatel (1,420 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...