• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JavaScript i jQuery Nieoficjalny podręcznik?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
847 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2017 w JavaScript przez Mr Joker Początkujący (330 p.)
zmienione kategorie 7 stycznia 2017 przez Mr Joker
Cześć, mam zamiar kupić JavaScript i jQuery Nieoficjalny podręcznik. I teraz mam pytanie - czy to dobry wybór, jeśli chodzi o początkującego (totalnie zielonego w JS)? Czy wydanie z 2013 roku mocno się różni od wydania z roku 2015?

 

Z góry bardzo dziękuję.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 stycznia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
wybrane 7 stycznia 2017 przez Mr Joker
 
Najlepsza

Polecam książki Rauschmayera. A książka o jQuery z 2013 jest mocno nieaktualna, bo w 2016 roku weszło jQuery 3.0, które wywróciło tę bibliotekę do góry nogami ;)

+1 głos
odpowiedź 7 stycznia 2017 przez niezalogowany
Powiem ci to, co powie ci każdy: nie kupuj książek - użyj dokumentacji, poradników dostępnych w sieci

@edit: btw zła kategoria pytania
komentarz 7 stycznia 2017 przez Mr Joker Początkujący (330 p.)
Sęk w tym, że ucząc się, nie lubię mieć materiału na komputerze, tylko w ręce :)
1
komentarz 7 stycznia 2017 przez niezalogowany
To sobie wydrukuj
komentarz 7 stycznia 2017 przez Mr Joker Początkujący (330 p.)
To jakie materiały online polecisz, prócz p. Zelenta?
3
komentarz 7 stycznia 2017 przez niezalogowany
Akurat Zelenta bym nie wymienił.

Wspomniałem już jakie bym polecił: dokumentacje. Poza tym były już tematy tego typu na forum, poszukaj

btw zmień kategorię na poprawną
+1 głos
odpowiedź 7 stycznia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Po pierwsze, zła kategoria :). Po drugie JS jest tak dynamicznym językiem, że warto postarać się o nowe wydania. Jednak wydaje mi się, że spokojnie obecnie można znaleźć lepszą literaturę niż ta. Np. do podstaw pierwsza część "Tajniki Języka JavaScript, na drodze do biegłości", albo "Zrozumieć JavaScript".
0 głosów
odpowiedź 7 stycznia 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
Nie polecam tej książki, zawiera tylko trochę informacji o JS, reszta jest o jQuery, ale tematy są tłumaczone w dziwny sposób (typu "otwórz przykład, przejdź do linii 83, dodaj enter, napisz coś tam coś tam"). Lepsza będzie książka Head Firsta na temat JS lub JQuery.
0 głosów
odpowiedź 7 stycznia 2017 przez Mr Joker Początkujący (330 p.)
No dobra, muszę się przyznać do czegoś, aż tak zielony to nie jestem, bo ogarniam w miarę C++, więc swoją drogą troszkę też JavaScripta. Przejrzałem PDF-y książek, których mi poleciliście i szczerze mówiąc na razie nadal przekonywuje mnie najbardziej JavaScript i jQuery Nieoficjalny podręcznik. Jakoś podoba mi się styl, w jakim tam to wszystko jest omówione. Zależy mi na treści w języku polskim.
komentarz 7 stycznia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

ogarniam w miarę C++, więc swoją drogą troszkę też JavaScripta

W C++ też jest dziedziczenie prototypowe i asynchroniczność na każdym kroku?

 Zależy mi na treści w języku polskim.

Niestety nie ma nic sensownego. 

komentarz 7 stycznia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Ja ostatnio kupiłam tę książkę i powiem Ci, że drugi raz bym jej nie kupiła :D
Tzn nie przerobiłam jej całej jeszcze (zamierzam oczywiście), ale jakoś przed kupieniem nie przejrzałam dokładnie spisu treści, bo niestety jeśli chodzi o informacje o JS tam zawarte to się zawiodłam, bo spokojnie można znaleźć to wszystko na necie.
A teraz jeszcze ktoś dodał, że jQuery nieakutalne...no to już w ogóle.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 896 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2016 w JavaScript przez Skory Początkujący (290 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 161 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2018 w HTML i CSS przez Darek Fiuczek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 356 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2018 w JavaScript przez kwiec.kwiec Nowicjusz (140 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...