• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

php chat na stronie.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
535 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2017 w PHP przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)

Witam mam kilka pytań  dotyczących chatu, php, ajax od razu przepraszam jeżeli wybrałem zły dział.

1. Tworząc chat na stronę za pomocą ajax musiałbym funkcję ajax-a wywoływać na przykład co sekundę? Czy nie będzie to powodowało zbyt dużego obciążenia?

2. Czy lepsze będzie użycie websocketów np. https://github.com/walkor/phpsocket.io jeżeli to jestem w stanie za pomocą owych wysyłać powiadomienia np. po dodaniu wpisu w bazie danych MySql do konkretnego użytkownika który jest aktualnie zalogowany. Oraz jak mam uruchomić ten serwer na mojej stronie. Czy jest inne lepsze rozwiązanie do chatu + powiadomień?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 stycznia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Teraz się pisze nowoczesne czaty wykorzystując websockety.

http://krzysztofjelonek.net/czat-z-socket-io-i-java/
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Najlepszym rozwiązaniem chyba są WebSockety, ewentualnie Server-sent Events - te rozwiązanie jest mniej wydajne, ale przypuszczam, że łatwiejsze na początek. Żądanie Ajax wysyłasz wtedy tylko w chwili dodania przez użytkownika nowego postu.
komentarz 6 stycznia 2017 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)

A jestem w stanie za pomocą ajax wysłać żądanie tylko jak ktoś inny doda posta innymi słowy nasłuchiwać aż ktoś doda posta i go wyświetlić. 

No i po drugie mam takie rozwiązanie za pomocą webSocket-ów https://www.sanwebe.com/2013/05/chat-using-websocket-php-socket jak mam uruchomić to na serwerze na którym postawiona jest moja strona a nie lokolanie na xamipie? 

komentarz 6 stycznia 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Ajaxa do nasłuchiwania się nie używa. Możesz stworzyć stream właśnie np. za pomocą Server-sent Events i po stronie klienta nasłuchiwać wiadomości z serwera za pomocą EventSource. W internecie z pewnością jest masa poradników, jak to zrobić.

Co do drugiego pytania, to nie pomogę Ci, ponieważ nigdy tego nie robiłem. Jedyny chat, jaki napisałem, to właśnie przy użyciu SSE, mimo, że WebSockety są lepszym rozwiązaniem w tym przypadku - są bardziej "real time" ;)

Ogólnie to zamiast szukać kompletnego poradnika jak zrobić chat za ich pomocą, skupiłbym się na poznaniu samej technologii, jak to działa i jak to zaimplementować, a potem dostosować do swoich potrzeb. Na pewno bardziej rozwijający sposób.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w JavaScript przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 305 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2016 w JavaScript przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 113 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...