• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ciągłe ładowanie strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
312 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2017 w Sprawy forum przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Witam. Nie wiem czy to wina forum czy mojej jednostki jednak mam taki problem, że często wchodząc na forum strona ładuje się i ładuje, że musze odświeżać nawet 2-3 razy aby strona 'załapała'. Co ciekawe podobnie mam z blogiem p. Zelenta i tylko z tymi 2 stronami jak dotąd. W sumie żaden problem bo sobie odświeżę ale byłem ciekawy czy te strony są ze sobą powiązane czymś co powoduje u mnie ten błąd.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 6 stycznia 2017 przez czujek22
 
Najlepsza

Mi też czasem zdarzy się dłużej poczekać, ale nie jest to jakieś częste ani uciążliwe. Są to pewnie jakieś obciążenia serwera, być może też coś po stronie Twojego łącza/komputera (nie chciałbym od razu mówić, że winny jest Twój sprzęt, ale po części to przecież może być możliwe). Część rzeczy ładuje się także spoza serwera forum - np. po prawej stronie w sidebarze książka od Helionu czy w stopce plugin wyświetlający stronę z Facebooka, czasem więc też może się zdarzyć że na coś trzeba dłużej poczekać.

Poza tym niestety skrypt na którym stoi forum (Question2Answer) nie jest zbyt dobrze zoptymalizowany. Powiedziałbym nawet, że nie jest wcale albo jest źle zoptymalizowany, podczas otwierania strony ładuje się bardzo dużo plików. Z pewnością ma to też wpływ na ładowanie strony.

Co ciekawe podobnie mam z blogiem p. Zelenta i tylko z tymi 2 stronami jak dotąd. W sumie żaden problem bo sobie odświeżę ale byłem ciekawy czy te strony są ze sobą powiązane 

Są powiązane tym, że działają na tym samym hostingu, mogą więc mieć podobne problemy dotyczące samego serwera.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 995 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 256 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2020 w Urządzenia mobilne przez asdsad Początkujący (420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 318 wizyt
pytanie zadane 14 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...