• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed echo %random% > plik.txt

Object Storage Arubacloud
0 głosów
733 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2017 w Inne języki przez TheSadSmile Użytkownik (870 p.)
zamknięte 5 stycznia 2017 przez TheSadSmile
Witam,

Mam pytanie, i nie zdziwię się jeżeli ktoś mnie za nie wyśmieje. Chciałbym zrobić plik .bat który po otworzeniu, stworzy inny plik .bat, który po chwili zostanie otworzony po skończeniu tworzenia. Drugi plik .bat będzie wyglądał tak:

echo off

color 0a

cls

:A

echo %random% %random% %random% %random% %random% %random%

goto :A

 

Problem w tym, że kiedy w pierwszym pliku piszę "echo echo %random% > plik2.bat" to zamiast %random%, pojawia się tam losowy numer. Co mam wpisać aby w drugim pliku pojawił się napis "echo %random%" zamiast "echo 26751"?
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2017 przez timrh Mądrala (6,030 p.)
edycja 5 stycznia 2017 przez timrh

Napisz podwójny znak procentu.

echo echo %%random%% > plik2.bat

 

komentarz 5 stycznia 2017 przez TheSadSmile Użytkownik (870 p.)
Nie działa. Jako output dostaję "echo %32414%"
komentarz 5 stycznia 2017 przez timrh Mądrala (6,030 p.)
Próbujesz na swoim kodzie czy testowałeś na nowym czystym programie?
komentarz 5 stycznia 2017 przez TheSadSmile Użytkownik (870 p.)
Próbuję na swoim kodzie, i pracuję w CMD. Chcę po prostu aby plik.bat (stworzony w CMD) stworzył drugi plik2.bat, w którym będzie pisało "echo %random%" zamiast "echo %838286%". Próbowałem wpisać " echo echo %%random%%" w pierwszym pliku, ale nic to nie dało.
komentarz 5 stycznia 2017 przez timrh Mądrala (6,030 p.)

Jeśli pracujesz w cmd to napisz:

set p=%
echo echo %p%random%p% > plik2.bat

O ile wiesz o co mi chodzi mówiąc cmd, chodzi mi o pisanie poleceń w CMD, nie pisanie programu bat w notatniku, powyższy kod zadziała tylko w CMD, a tamtem pierwszy podczas pisania programu przez edytor tekstowy.

komentarz 5 stycznia 2017 przez TheSadSmile Użytkownik (870 p.)
Wiem :) I dziękuję za pomoc. Kod działa :D
komentarz 5 stycznia 2017 przez timrh Mądrala (6,030 p.)
@TheSadSmile Jeśli pomogłem, oceń odpowiedź jako najlepszą.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2016 w Inne języki przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 626 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 972 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2016 w C i C++ przez Badzonor Obywatel (1,410 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...