• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program bez programowania - baza danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
359 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2017 w C i C++ przez Janusz Nowicjusz (120 p.)
edycja 4 stycznia 2017 przez Janusz
Cześć wszystkim.
Chciałbym stworzyć prosty program z bazą danych bez znajomości programowania (nie łączę przyszłości z programowaniem i programowanie nie jest dla mnie). Czy istnieje jakiś program który pozwoli nam w prosty sposób stworzyć program polegający na przypisywaniu frazom tagów i kategorii?

Załóżmy że mam listę tytułów książek (dziesiątki lub setki tysięcy) chcę przypisać do każdego tytułu "kategorię" np. beletrystyka, sci-fi. Oraz chcę przypiąć każdy tytuł do #tagu jak np. Polska, alkoholizm, gwałt etc. (czyli informacje, które bardziej przybliżą czytelnikowi treść książki).
Można coś podobnego zrobić w excelu jak się człowiek postara, ale chcę by to miało przystępniejszy wygląd dla odbiorcy, który odpali program i sobie paroma kliknięciami wygeneruje tytuł, który go interesuje (według kryteriów).

Jestem otwarty na sugestie. Mogę coś podobnego stworzyć również w PDFie nadając temu pewne interaktywne elementy, napisać to w html/php w oparciu o gotowe skrypty (mimo że bardziej jestem nastawiony na offline niż online) lub stworzyć w czymś innym o którego istnieniu nie mam pojęcia.

Jeżeli nie wiecie nic na ten temat, to może dacie jakieś namiary na tutoriale lub gotowe projekty z programowania które po głębszej analizie pozwoliłyby przybliżyć mnie do rozwiązania tego problemu?

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Ale jak wyobrażasz sobie taki program? Interfejs wierszu poleceń, czy jakiś program okienkowy obudowany dobrze? I on ma te pliki do jakiegoś formatu zapisywać? Np. pdf generować?
komentarz 4 stycznia 2017 przez Janusz Nowicjusz (120 p.)
Nic nie musi generować do PDF, napisałem jedynie że podobne coś mógłbym stworzyć w pdf, ale byłoby to nieatrakcyjne.

Musi to być program okienkowy rzecz jasna, nie konsola, bo ma być to program przystępny dla odbiorcy. Wierzę że coś takiego istnieje, aczkolwiek z każdą minutą spędzoną na wyszukiwaniu w googlach jestem coraz bardziej sceptyczny i to forum jest ostatnią deską ratunku :) (trafiłem tu przez nagrania pana Mirosława Zelenta).
Dlatego pisząc tę prośbę dałem sobie "furtkę", by ktoś wrzucił namiary na jakieś otwarte projekty lub tutoriale (wymagające programowania) które będę mógł przeanalizować i metodą prób i błędów samemu napisać pokracznie, pożądane rozwiązanie.
0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2017 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Może acces?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 315 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2019 w C i C++ przez nooby Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 199 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2016 w C i C++ przez Nightmare43 Użytkownik (630 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...