• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP - biała strona po zalogowaniu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
555 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2017 w PHP przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)

Witam, czy ktoś wie, co może być powodem pojawienia się białej strony po przekierowaniu ze strony sledz-paczke.php (po wpisaniu dobrego numeru paczki), na stronę status-paczki.php?

Strona status-paczki.php jest cała biała. Dodatkowo w przypadku wpisania błędnego numeru, skrypt cofa z powrotem do sledz-paczke.php, lecz nie wyświetla się komunikat o błędnym wpisaniu, mimo że jest tak zakodowane. Wszystko mam na hostingu hekko.pl

W logach znalazłem coś takiego:

2017-01-04 20:26:13.288 [NOTICE] [83.20.31.173:56767] [STDERR] PHP Warning: mysqli::mysqli(): (28000/1045): Access denied for user 'pcsite_admin@loc'@'localhost' (using password: YES) in /home/pcsite/domains/pcsite.pl/public_html/zaloguj.php on line 15

 

A linia 15 wygląda tak:     

	$polaczenie = new mysqli($host, $dblogin, $dbpassword, $dbname);

Jeśli chodzi o zapisy w connect.php:


<?php

	$host = "localhost";
	$dblogin = "pcsite_admin";
	$dbpassword = "password";
	$dbname = "pcsite_zlecenia";

?>

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
wybrane 12 stycznia 2017 przez Michał Samolewski
 
Najlepsza

Ludzie, proszę, nauczcie się angielskiego, albo chociaż nauczcie się korzystać z tłumacza google.

Access denied for user 'pcsite_admin@loc'@'localhost' (using password: YES) in /home/pcsite/domains/pcsite.pl/public_html/zaloguj.php on line 15

Po prostu podałeś złe dane do bazy. 

komentarz 4 stycznia 2017 przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
Ale ja nie wiem jakie mogłyby być inne. Wydaje mi się, że są dobre
komentarz 4 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Napewno? Coś mi mówi, że w username'ie nie powinno być localhost skoro to jest na hostingu.

komentarz 4 stycznia 2017 przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
Usunąłem z hasła jedną literkę. Pojawił się kod błędu 1045. Kiedy jest "password", to przekierowuje do białej podstrony docelowej. Podałem login i hasło, jakich używam do zalogowania się na phpmyadmin. Użytkownik bazy danych ma ten sam login. A co do tego localhost, to tak jest napisane w pomocy hekko.pl że taki adres jest.
komentarz 4 stycznia 2017 przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
Może .htacces ma z tym jakiś związek?
komentarz 4 stycznia 2017 przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
A nie, wywaliłem .htaccess i dalej to samo
komentarz 4 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

 

Może .htacces ma z tym jakiś związek?

Nie sądzę. Ale hasło ustawiłeś takie, jakie podano Ci na hekko (lub jakie masz ustawione), czy "password"? 

komentarz 4 stycznia 2017 przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
password to zamiennik wstawiony tutaj. Mam oczywiście ustawione przez siebie hasło.

Tylko z tymi danymi co mam aktualnie wpisane przekierowuje mnie gdziekolwiek. Bez tego jest błąd 1045
komentarz 4 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Tylko z tymi danymi co mam aktualnie wpisane przekierowuje mnie gdziekolwiek. 

TZN. gdzie? 

komentarz 4 stycznia 2017 przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
No, jeśli dane są błędne, to z powrotem na stronę logowania. A jeśli prawidłowe, to na "białą" stronę docelową (sledz-paczke.php)
komentarz 4 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Hmmmm. Wpisz odpowiednie dane, dodaj po linijce nr. 15 taki kod

echo <pre>;
var_dump($polaczenie);
echo <pre/>

I napisz tu co się wyświetliło.

komentarz 4 stycznia 2017 przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
Przekierowuje do zaloguj.php i błąd http 500 bodajże
komentarz 4 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
"No, jeśli dane są błędne, to z powrotem na stronę logowania. A jeśli prawidłowe, to na "białą" stronę docelową (sledz-paczke.php)" No to najpierw tak a później znowu wraca na stronę logowania??? Coś niedobrego się dzeje
komentarz 4 stycznia 2017 przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
"Dane są błędne" w sensie błedny numer paczki przy stronie "logowania"
komentarz 4 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Ahaaa. Czyli teraz nie przekierowuje na białą stronę... Whut? Ahhh nie rozumiem jak to się może dziać...
komentarz 4 stycznia 2017 przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
MAM!

Wszystko przez jeden zasrany błąd. Aż wstyd. Przy jednym z isset'ów zastosowałem _POST, a powinienem _SESSION.

Przepraszam za zajęcie czasu.
komentarz 5 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
I właśnie dlatego korzysta się z jakiegoś IDE typu PHPstorm, a nie z notatnika, aby uniknąć takich głupich błędów :D

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 213 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w PHP przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 973 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,379 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...