• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymiana HDD na SSD - osprzęt, instalacja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
236 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Bartek Woźniak Początkujący (460 p.)
Czołem,
    mam zamiar wymienić dysk w laptopie z HDD na SSD. Mam kilka pytań odnośnie tej operacji :
1) Czy potrzebuję jakiś dodatkowych kabelków ?
2) Czy instalacja Win10 64 bit na SSD przebiega bezproblemowo ? Gdzieś tam czytałem, że mogą być jakieś problemy. Jak wcześniej robiłem takie zabiegi (np. instalacja XP na HDD) to wszystko było ok - płyta do napędu, odpowiednie ustawienia w BIOSie i gotowe (upraszczając oczywiście :P ).
3) Czy instalacja Win na SSD różni się od instalacji na HDD ? To moja pierwsza, realna styczność z SSDekami, więc lepiej zapytać.
To chyba tyle. Na razie. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi oraz proszę o odpowiedzi na pytania - bez takich ---> "użyj google" itd. Piszę tutaj, by upewnić się w tym, co przeczytałem oraz dopytać o rzeczy niewyjaśnione.
Pozdrawiam :)

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
wybrane 4 stycznia 2017 przez Bartek Woźniak
 
Najlepsza

Cześć
1) Nie, nie potrzebujesz nic dodatkowego jeśli dysk działa na złączu SATA

2) Przebiega raczej bezproblemowo smiley

3) Nie, nie różnie się niczym, jest zancznie szybsza, zależy oczywiście od parametrów dysku 

+1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Cześć

Nie powinno być problemów, jeśli stary dysk działał na Sata.

Instalacja systemu jest po prostu trochę szybsza, innych różnic nie ma.
+1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie ma problemów.. pamiętaj tylko by podpiąć SSD pod SATA 3 a nie sata2
0 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Wymieniałem dysk SSD na HDD i nie było żadnych problemów kupiłem 2.5 A-DATA Sata3. Trochę nie byłem pewny, gdyż w laptopie mam złącza Sata2, ale zmniejszyło to tylko trochę prędkości dysku.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 362 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,169 wizyt
pytanie zadane 10 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Kapi2222 Obywatel (1,220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez wrxxx Początkujący (310 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,451 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...