• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymiana HDD na SSD - osprzęt, instalacja

0 głosów
69 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Bartek Woźniak Początkujący (250 punkty)
Czołem,
    mam zamiar wymienić dysk w laptopie z HDD na SSD. Mam kilka pytań odnośnie tej operacji :
1) Czy potrzebuję jakiś dodatkowych kabelków ?
2) Czy instalacja Win10 64 bit na SSD przebiega bezproblemowo ? Gdzieś tam czytałem, że mogą być jakieś problemy. Jak wcześniej robiłem takie zabiegi (np. instalacja XP na HDD) to wszystko było ok - płyta do napędu, odpowiednie ustawienia w BIOSie i gotowe (upraszczając oczywiście :P ).
3) Czy instalacja Win na SSD różni się od instalacji na HDD ? To moja pierwsza, realna styczność z SSDekami, więc lepiej zapytać.
To chyba tyle. Na razie. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi oraz proszę o odpowiedzi na pytania - bez takich ---> "użyj google" itd. Piszę tutaj, by upewnić się w tym, co przeczytałem oraz dopytać o rzeczy niewyjaśnione.
Pozdrawiam :)

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 stycznia przez użytkownika BinaryMan Dyskutant (8,840 punkty)
wybrane 4 stycznia przez użytkownika Bartek Woźniak

Najlepsza

Cześć
1) Nie, nie potrzebujesz nic dodatkowego jeśli dysk działa na złączu SATA

2) Przebiega raczej bezproblemowo smiley

3) Nie, nie różnie się niczym, jest zancznie szybsza, zależy oczywiście od parametrów dysku 

+1 głos
odpowiedź 4 stycznia przez użytkownika Zero Bywalec (2,950 punkty)
Cześć

Nie powinno być problemów, jeśli stary dysk działał na Sata.

Instalacja systemu jest po prostu trochę szybsza, innych różnic nie ma.
+1 głos
odpowiedź 4 stycznia przez użytkownika Boshi Maniak (73,140 punkty)
Nie ma problemów.. pamiętaj tylko by podpiąć SSD pod SATA 3 a nie sata2
0 głosów
odpowiedź 4 stycznia przez użytkownika spokojny Stary wyjadacz (14,740 punkty)
Wymieniałem dysk SSD na HDD i nie było żadnych problemów kupiłem 2.5 A-DATA Sata3. Trochę nie byłem pewny, gdyż w laptopie mam złącza Sata2, ale zmniejszyło to tylko trochę prędkości dysku.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 138 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Sznurek11 Użytkownik (760 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 64 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Saklavi Obywatel (1,040 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 43 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Saklavi Obywatel (1,040 punkty)
...