• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana kierunku studiów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
685 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
Hej, właśnie kończę I stopień studiów na kierunku mechatronika i chciałbym na II stopień przenieść się na informatykę, bo to mnie bardziej interesuje i lubię programować. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji i czy poradziłbym sobie, bo znam tylko język C++ (uczę się go samodzielnie niecałe 2 lata). Obawiam się, że będą ode mnie wymagać znajomości języków programowania, które studenci poznali już na I stopniu studiów i będę miał duże braki, których nie będę w stanie, w tak krótkim czasie nadrobić. Kolejna sprawa, czy warto się przenosić, bo chciałbym w przyszłości robić coś związanego z programowaniem, więc i tak uczę się samodzielnie w domu, a te moje studia nie są takie złe, tylko czy warto dalej studiować coś co się raczej nie przyda w pracy (chociaż w życiu nigdy nic nie wiadomo). Jak patrzą na to pracodawcy, jeśli np. zostałbym i miałbym skończone studia, ale nie informatyczne, tylko mechatroniczne, czy z góry jestem na straconej pozycji? Myślałem też o tym żeby pójść do pracy, ale chciałbym jeszcze postudiować, bo na studiach jest bardzo fajnie :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2017 przez Predo Bywalec (2,260 p.)
Takiego doświadczenia nie mam, ale po pierwsze to na studiach będziesz miał nie tylko programowanie a po drugie to języki programowania przeważnie mają wiele wspólnych cech, więc jak znasz jeden to i z drugim będzie łatwiej.

Po za tym z tego co słyszałem przy zatrudnianiu programistów wykształcenie nie ma aż tak dużego znaczenia. Popyt jest wciąż duży, więc sprawdzana jest przede wszystkim wiedza i umiejętności.

Oczywiście tytuł magistra daje pewien prestiż, ale nie decyduje o zatrudnieniu.

Czy sobie poradzisz to zależy tylko od Ciebie i Twojego zaangażowania. Ale mimo wszystko myślę, że powinieneś skończyć studia informatyczne jak chcesz pracować w informatyce. Jak nie masz inżyniera informatyki to zrób magistra.
komentarz 5 stycznia 2017 przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
Dzięki za odzew :)
0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2017 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Ja byłem na studiach na których zmarnowałem tylko czas więc jeśli w ogóle Ciebie nie interesuje kierunek na którym jesteś to można zmienić tory :) Nie mów sobie że nie będziesz w stanie nadrobić bo wtedy tak na pewno będzie. W branży informatycznej masa ludzi jest po nie kierunkowych studiach więc się nie przejmuj.
komentarz 5 stycznia 2017 przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
Dzięki za odzew :) Kierunek na którym jestem też mnie interesuje, w sumie to dzięki niemu zacząłem programować, bo mieliśmy na drugim roku studiów podstawy programowania w C++ i to był mój ulubiony przedmiot, w skład mechatroniki również wchodzi informatyka, ale głównie mechanika. Zastanawiam się tylko jak na to patrzą pracodawcy. Czy patrzą raczej na umiejętności, chęć rozwoju, portoflio z różnymi projektami, czy bardziej liczy się kierunek studiów jaki się skończyło.
komentarz 5 stycznia 2017 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Liczą się chęci i umiejętności, byłem na kilku rozmowach i prawie zawsze był jakiś teścik do rozwiązania, mało kogo interesowały moje studia, czasem tylko się pytali skąd taka moja zmiana kierunku zawodowego :) Skończyłem Transport-Logistykę na polibudzie ;)

Podobne pytania

+2 głosów
6 odpowiedzi 2,652 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 232 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...