• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Realizacja projektów - Jakiego typu ?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
415 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez unbearable Początkujący (450 p.)
edycja 2 stycznia 2017 przez unbearable

Witam!

Jakis czas temu zaktualizowałem swoje umiejętnosci na Linkedin i niedawno zostałem zaproszony na rozmowę do pewnej firmy. Rozmowa skończyła się tak, że zostałem poinformowany że mam wszystko czego potrzebuje ich potencjalny pracownik ale nie mam poparcia umiejętnosci w projektach dlatego nie moge zostać zatrudniony. Z czym zreszta zgadam się w 100% bo koduje od kilku miesięcy w wolnym czasie, którego dopiero ostatnio mam więcej. A wcześniej z programowaniem miałem doczynienia jedynie na studiach i to tylko dwa semestry ;)

Niestety byłem zestresowany i zapomniałem zapytać o to jakiego typu to maja być projekty. Zapytałem tylko o ich ilość i powiedziano mi że powinno ich być około 8 w tym jakiś zespołowy. Czy Wy macie jakiś pomysł jakiego typu projekty młody programista samouk powinien zrealizować aby bez wstydu móc się pochwalić ich kodem np na GIThubie. Czy mogą to być np projekty typu kalkulator, jakas gra, program do nauki słowek itd ? Czy są to zbyt banalne zagadnienia ? 

EDIT:

Rozmowa na stanowisko Junior Software Developer C++.

Pozdrawiam.

1
komentarz 2 stycznia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Język programowania dopisz jeszcze w jakim chcesz stworzyć projekty. Bo może ty aplikujesz na Junior Web Developera a ktoś ci napiszę, abyś stworzył grę konsolową. :P
komentarz 2 stycznia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
To ja jeszcze dopytam, bo nadal mało szczegółów - w jakiej technologii? Apka konsolowa to ma być czy może masz wykorzystać jakąś bibliotekę Qt, OpenGL, SFML? Ciężko mi zgadywać. :)
komentarz 2 stycznia 2017 przez unbearable Początkujący (450 p.)
Tutaj sam się nie dopytałem. Dlatego chcę zapytać użytkowników forum o ich doświadczenia, czy ewentualne przypuszczenia tego czy muszą być to projekty realizowane już z wykorzystaniem jakiegoś interfejsu graficznego czy wystarcza tylko te konsolowe. Ja osobiście podejrzewam że niezbędne są projekty już w okienkach.
Ale była to moja pierwsza rozmowa w branży IT, i tak jak wspominałem dopiero się uczę. W trakcie rozmowy rozmawialem z przedstawicielem firmy i ustalilismy ze projekt który realizowałem w ramach zaliczenia informatyki na studiach by sie nadał - gra w której prowadzono samochód jadąc po autostradzie, którym trzeba było unikać pojazdów pojawiających się na drodze.

Żzerajace milion ramu, z tysiącem błędów ale było - niestety kod przepadł bo w czasach studiów miałem nadzieje że będe pracował w branży do której się uczyłem - dopiero po studiach zrozumiałem że jedyną rzecza, która mnie cieszyła w trakcie studiów była informatyka :D
1
komentarz 2 stycznia 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak sie nie dopytales, to zalozmy ze masz wolna reke, moze jakies rpg przy pomocy SFML, jakis czat, jezeli kalkulator to planowalbym, sam mam w planach, matematyczno fizyczny :)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2017 przez playerony Pasjonat (15,240 p.)
Najlepiej by było, tak mi się wydaje, kiedy projekty by były powiązane z frameworkami, których firma X używa to tworzenia oprogramowania. Aczkolwiek jak jesteś początkujacy to wystarczy projekt napisany w innym jezyku. Grunt, żeby pokazał on twoje umiejętności m.in. w rozwiazywaniu określonych problemów, kalkulator na bank odpada. Jeżeli chodzi o grę to może być jakaś platformówka - cokolwiek. Ważniejsze by było oparte o OOP, a jeżeli będzie zawierać jakieś wzroce projektowe to tylko zadziała na twój plus. Myśle też, że liczba 8 projektów to troche dużo, chyba że była mowa o jakieś mniejszych. Wg. mnie jeżeli ktoś aplikuje jako np. początkujący delevoper Javy to 2 duże projekty już powinny wystarczyć w zupełności.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 331 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,425 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2017 w C i C++ przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 685 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2016 w Offtop przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...