• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Elementy potrzebne do działania żarówki

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
288 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2017 w Offtop przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam wszystkich serdecznie, mam dość nietypowe pytanie. Chciałbym stworzyć w Arduino system zapalania się żarówki gdy wykryje ruch, no i napotkałem taki problem że nie wiem skąd wziąć takową żarówkę (dość śmieszne pewnie), nie wiem jak nazywają się elementy potrzebne do budowy takiego urządzenia. Aczkolwiek umiem pokazać o co konkretnie mi chodzi https://zapodaj.net/dbabac54cae36.png.html , oraz czy jak jest nazywany ten kabel, dość dziwne pytanie xD Aczkolwiek, chciałbym pojechać do sklepu kupić wszystko co potrzeba, by podłączyć żarówkę do prądu i działała normalnie. Dziękuje z góry wesołego nowego roku

~Źródło zdjęcia https://youtu.be/jhKd_MbuBm4?t=858

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 stycznia 2017 przez niezalogowany
  • Przekaźnik
  • Oprawa
  • Sama żarówka
  • Trochę kabla(np. obierz z izolacji jakiś stary kabel do jakiegoś urządzenia to odrazu będziesz miał wtyczke aby podłączyć się do gniazdka)

UWAGA!!!! Będziesz podłączał to do 240V gdy będziesz z tym coś robił odłącz kabel od gniazdka i sprawdź 3 razy zanim coś  podłączysz 

komentarz 2 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
@Gektor Dobrze radzisz.

Uzupełnię wypowiedź tylko o to,że nasz kolega zostanie zapytany.

-panie,a na jakie napięcie ma być przekaźnik?

-No.. będę do niego podłączał żarówkę na ~230V

-Nie rozumiemy się,chodzi mi o to,czym ten przekaźnik będzie sterowany,na jakie napięcie ma być cewka przekaźnika.

Taką rozmowę sobie wyobraziłem.

Pozdrawiam :)
1
komentarz 2 stycznia 2017 przez niezalogowany
On ma już gotowy moduł przekaźnika do arduino co ma nawet optoizolacje ;D
komentarz 2 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

@Gegtor

Jak ta technika GNU do przodu,oj gnu ;)

Wszystko gotowe,nic tylko podłączać i bawić się.

Co za czasy nastałysmiley

komentarz 2 stycznia 2017 przez niezalogowany
Wydaje się trochę kijowe

Ale to pozwoliło wielu osobom zacząć się uczyć elektroniki i nie martwić się o takie pierdoły

 

To trochę tak jak starzy inżynierowie narzekają na mikro kontrolery bo kiedyś to projektowali układ logiczny z sryliardem komparatorów i innej logiki a teraz to wszystko zastąpi taka mała atmega
+1 głos
odpowiedź 1 stycznia 2017 przez Jaroslaw Roj Obywatel (1,990 p.)
to jest całkiem normalna oprawa do żarówek + kabel 1.5 YDY (w tym przypadku 2x1,5) +przekaźnik+listwa zaciskowa (ewentualni wago)
komentarz 1 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
http://allegro.pl/przewod-kabel-plaski-300-500v-ydyp-2x1-5mm2-i6462781624.html jeżeli ten przewód bezpośrednio podłączę z przekaźnikiem, będzie on miał napięcie 300V żarówka się nie spali? Uczę się dopiero, czy może pobierze tylko tyle prądu co potrzebuje (choć zgaduję że się mylę i trzeba użyć rezystorów)
komentarz 1 stycznia 2017 przez niezalogowany
Napięcie będziesz miał takie jak z gniazdka czyli 240v nic się nie spali

300v W nazwie to tylko maksymalne zalecane napięcie przez producenta

Kabel kup na miare w budowlanym lub użyj jakiegoś starego tak jak napisałem poniżej nie warto zamawiać i czekać z aledrogo

 

Widzę że jesteś na naprawdę niskim poziomie elektroniki proponuje abyś znalazł jakiś inny projekt ponieważ ten jest dosyć niebezpieczny
komentarz 2 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Żarówki są w podstawach kursu, ja się pytam jak coś zrobić by sobie nie zrobić, masz rację jestem zielony. Aczkolwiek, w ciągu najbliższych 2 tygodni postaram się zaznajomić z każdą podstawową kwestią której nie potrafię, muszę uczyć się sam także uczę się na praktyce. Aczkolwiek odrazu nie rzucę się na głęboką wodę, wszystko rozważnie . Dzięki za pomoc
komentarz 2 stycznia 2017 przez niezalogowany
Powodzenia :) Wrazie czego pisz na PW chętnie ci odpowiem na każde pytanie i pomogę
–2 głosów
odpowiedź 1 stycznia 2017 przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)
Elementy potrzebne do działania żarówki - proponuje zmienić tytuł który będzie bardziej odpowiadał treści postu
komentarz 1 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Tytuł jest dobry, budowa żarówki a działanie żarówki to dwie różne rzeczy, żarówka to jest tym co świeci (co pewnie wiesz), a ja potrzebuje tego obwodu obok, których nazw nie znam. Chyba że jeszcze tobie o coś innego chodzi, to napisz konkretnie a nie spekulujesz, ponieważ post "zrób coś lepszego", nic nie wnosi bo mówisz jest coś lepszego, ale nie wiesz co. Więc co mam zmienić skoro nawet nie wiem co?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2016 w Mikrokontrolery przez Aragedens Obywatel (1,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 340 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2018 w Nasze projekty przez Mikołaj Użytkownik (780 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 487 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...