• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

poziom JS'a w pracy Frontend Developera

Object Storage Arubacloud
+1 głos
273 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2016 w JavaScript przez Lukasz9210 Obywatel (1,060 p.)
Pytanie do osób pracujących jako front end dev : jak wygląda wasza praca na co dzień z Javascriptem? Czy jest to pisanie własnych skryptów od zera czy raczej edytowanie już istniejących? moglibyście podać jakieś konkretne przykłady?

2 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 31 grudnia 2016 przez Lukasz9210
 
Najlepsza

Pracuję w Angularze 2, miałem też jeden projekt w AngularJS. W obu jestem dosyć początkujący (nie jarają mnie na tyle, żebym bardziej wnikał w zaawansowane rzeczy, choć na pewno w końcu trzeba będzie - póki co obecna wiedza mi wystarcza do realizowania projektów, gdyż w razie problemów ratuję się większą wiedzą z czystego JS i daję radę), ale z rzeczy które do tej pory robiłem i robię obecnie:

  • rzeczy "codzienne" dla frameworka do aplikacji typu SPA, czyli dynamiczne tworzenie jakichś templatek/tabelek/list
  • filtry do formularzy
  • pobieranie i wysyłanie danych z/do serwera przez AJAX
  • przetwarzanie plików Excela przez Web Workera z dynamicznym określaniem progressu tego procesu; rozpoznawanie czy plik zawiera odpowiednie dane; wyświetlanie ostrzeżeń lub blokowanie procesu gdy plik zawiera za dużo określonych danych bądź umieszczony został w złej kolejności
  • pobieranie faktur, rozpoznawanie ich formatu i na tej podstawie, albo wyświetlanie od razu XML (wraz z transformowaniem ich przez gotowy arkusz XSL) lub rozpakowanie z ZIP i również wyświetlenie przez transformatę
  • pokazywanie okienek popup (w sumie żadna filozofia jak dla Angularów)
  • wykonywanie pól typu autocomplete - czyli wprowadzasz jakieś dane i np. po 3 znakach ma nastąpić wysłanie zapytania do serwera, aby pobrał dane. Przy dalszym wpisywaniu (powyżej określonej ilości znaków) ma przeszukiwać wśród pobranych danych (aby co chwilę nie męczyć serwera). Podpowiedzi pojawiają się w formie listy zawierającej znalezione wystąpienia (to już zależy, co jest napisane w zgłoszeniu)
  • propozycje refaktoryzacji kodu swojego i współpracownika :) Ten moment, gdy po refaktoryzacji kod jest nawet 2-3 krotnie krótszy (ehh, my amatorzy)
  • omawianie jakichś zmian i wdrożeń związanych z projektem z grafikami; "wystawianie" im klas do ostylowania (to w sumie najprostsze)

Wszystko to ma działać dla Chrome, Firefox, Edge i Internet Explorera 11 (pierwotnie było do IE9, ale ktoś przemówił do rozumu wdrożeniowcom, żeby jednak przekonali klienta do wyrażenia zgody na wyższą wersję IE).

To z rzeczy, które najlepiej zapamiętałem. W sumie, to ciekawsze funkcjonalności zaimplementowałem (i jeszcze zamierzam zaimplementować) na tym forum niż zrobiłem w projektach w pracy :) Ale co innego, gdy robi się coś z własnej inicjatywy, a co innego gdy są odgórne polecenia.

1
komentarz 30 grudnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
+ praca z systemem kontroli wersji :)
komentarz 30 grudnia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

praca z systemem kontroli wersji

Też muszę nadrobić wiedzę w tym temacie :) Póki co używam tylko commit/pull/push i sporadycznie tworzę nową gałąź w SourceTree.

0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)

Osobiście nie pracuje jako front end'owiec ale polecam film: https://www.youtube.com/watch?v=Ehird01yGSU

I ogólnie wszystkie z tego kanału

 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 281 wizyt
pytanie zadane 28 października 2016 w JavaScript przez dewe Gaduła (4,300 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 3,012 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 352 wizyt
pytanie zadane 12 października 2021 w JavaScript przez krissto7 Gaduła (3,100 p.)

92,551 zapytań

141,395 odpowiedzi

319,526 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...