• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak tworzyć ładne szablony HTML i CSS?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,169 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2016 w HTML i CSS przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Witam, mam już ponad rok doświadczenia w programowaniu webowym. Pomimo tego że tworzenie szablonów nie jest moją mocną stroną, wolę programować stronę z poziomu backendu. To mam jakieś doświadczenie w html i css. Przerobiłem wszystkie odcinki pana mirka, cały kurs HTML i kończę już CSS na W3Schools. Uważam że wraz nie umiem zrobić ładnego szablonu pomimo tego że znam praktycznie wszystkie znaczniki html i większość elementów CSS. Gdy robię wg. tutorialu to jakoś to wychodzi, żeby zrobić coś samemu to nie ma rąk i nóg :D. Głównie chodzi o dobieranie kolorów i stylizacja elementów. Jak poradzić sobie z takim problemem. Czy jest jakaś szansa że nauczę się tworzyć ładne szablony.
1
komentarz 29 grudnia 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Czy uważasz że korzystanie z W3schools jest złe? Mi się całkiem ta strona podoba co tam się znajduje.
2
komentarz 29 grudnia 2016 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)

Czy uważasz że korzystanie z W3schools jest złe? Mi się całkiem ta strona podoba co tam się znajduje.

Tak ogólnie strona w3school jest tutaj nękana a skierowanie na nią powinno być z adnotacją

"Przed wejściem na stronę .... skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutom gdyż może zagrażać zdrowiu lub życiu ..." cheeky

P.S. też lubię tam zaglądać aczkolwiek polecane jest żeby korzystać z dokumentacji (np. MDN) i to w jezyku ang. bo w wersji polskie to oni są jeszcze na HTML 4.xx

1
komentarz 29 grudnia 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
nie rozumiem czemu tak ludzie tej strony nie lubią. Znam stronę MDN, lecz wydaje mi się że na w3 jest więcej materiału.
komentarz 31 grudnia 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Nie lubią, ponieważ jest na niej wiele informacji, które są niezgodne z standardami, a nawet przeczą samym sobą.

Chcesz się uczyć z W3Schools to ucz się, ale pamiętaj, że potem będziesz miał "parę" rzeczy do nadrobienia.

2 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2016 przez niezalogowany
Pytanie tylko, po co chcesz się uczyć tworzenia szablonów, jeśli wolisz programować? Zostaw tworzenie szablonów grafikom.
komentarz 29 grudnia 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Jeżeli robię stronę dla np. dla klienta. To oznacza że mam korzystać tylko z gotowych szablonów?
komentarz 29 grudnia 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Duża część zleceń to "cięcie" gotowych plików graficznych do HTML/CSS. Przychylam się do wypowiedzi kolegi powyżej - lepiej skupić się tylko na programowaniu, a tworzenie szablonów zostawić grafikom.

Po pocięciu kilku ładnych szablonów, będzie Ci łatwiej zaprojektować coś samemu (jeśli jednak chcesz), bo poznasz pasujące do siebie czcionki i inne elementy.
komentarz 31 grudnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
W jaki sposób można "ciąć" pliki graficzne do HTML/CSS?
0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2016 przez Dagmar Lottie Początkujący (280 p.)
Co do pytania o dobór kolorów to moim zdaniem najbezpieczniejszą i elegancką opcją jest trzymanie się zasady stonowane (najlepiej w jednym odcieniu szarości) tło + kontrastująca, stonowana czcionka w tekście głównym i ew. buttony w wyrazistym kolorze. Niby banał, ale nieraz spotykam się z nowo powstałymi stronami/prezentacjami z np. jaskrawym gradientowym tłem, na to zlewająca się kolorystycznie czcionka i aż smutno się robi, a może sentymentalnie, bo przypomina się design stron z wczesnego 2000.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 301 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2016 w HTML i CSS przez firefoxlin Początkujący (290 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,091 wizyt
pytanie zadane 13 października 2015 w PHP przez lrk Początkujący (300 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 196 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,555 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...