• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Test 3" - niepoprawna odpowiedź sędziego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
315 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2016 w SPOJ przez Suiko Początkujący (350 p.)
edycja 28 grudnia 2016 przez Suiko
Tutaj jest link do zadania: http://pl.spoj.com/problems/PP0601A2/ 

Zwracany błąd: Niepoprawna odpowiedź :/

Nie do końca wiem z czego wynika problem. Program przyjmuje tylko liczby większe od 9 i mniejsze od 100, tak jak jest w treści. Zawsze wypisuje wziętą liczbę na ekran. Poprawnie rozróżnia wymagany w zadaniu wzór z liczbami 42. Podając liczby z wejście z przykładu - wyjście jest identyczne. Kompilator nie pokazuje żadnego błędu, znając niektóre kaprysy SPOJa nie użyłem biblioteki innej niż iostream. Testowałem program na ideone (stronie używanej przez SPOJa) i także nie zwraca on błędów.

Załączam tutaj kod, po otrzymaniu odpowiedzi edytuję post i go wykasuję.

/* Problem rozwiązany, kod usuwam.. i tak musiałem napisać w większości od nowa :) */

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez Janusz programowania Bywalec (2,710 p.)
wybrane 28 grudnia 2016 przez Suiko
 
Najlepsza

Źle zinterpretowałeś treść zadania.

Zakończ działanie programu, gdy na wejściu pojawi się, trzecia liczba 42 poprzedzona jakąkolwiek inną liczbą, różną od 42.

Twój program kończy działanie, gdy występuje sytuacja 42, a, 42, b, 42,

gdy a i b != 42

Kod jest więc poprawny tylko dla tego jednego przypadku i dlatego daje taki sam wynik jak w przykładzie :).

 

Poza tym mógłbyś wykonać to lepiej niż rezerwować tablicę o rozmiarze 100000 wartości xD. (no i dla wartości i 0 - 4 odwołujesz się do komórek pamięci w tablicy o indeksach ujemnych).

 

komentarz 28 grudnia 2016 przez Suiko Początkujący (350 p.)
Dzięki, teraz natychmiastowo zaakceptowano. Nie mam pojęcia jak zrobić to bez deklarowania sporej tablicy jednak nie miało to znaczenia jak widać :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 979 wizyt
pytanie zadane 10 września 2017 w C i C++ przez Kamil Paradowski Użytkownik (620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 480 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2017 w C i C++ przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 724 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2019 w SPOJ przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...