• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java - Chowanie panelu z innej klasy

0 głosów
40 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2016 w Java przez użytkownika SebekMakaron Użytkownik (960 punkty)

Witam postaram się napisać to w punktach aby było to lepiej zrozumiane :)

1.Stworzyłem okno w którym tworzę JPanel a w nim kilka przycisków, JLabel itp. (nieistotne)

2. Tworzę tam zbiór przycisków które definiuje w innej klasie poprzez konstruktor z nieograniczonymi argumentami (wiecie np. "String ... napis"), dzięki czemu mogę dodać w panelu ile mi się tylko życzy przycisków pod rząd.

3.W klasie tej definiuje przycisk a także dodaje do niego ActionListener.

PROBLEM:

4. Po kliknięciu tego przycisku chcę aby zaniknął panel ten z pkt.1(aby okno stalo sie czyste) i nwm jak to zrobić udaje mi się tylko schować panel który zawiera przyciski z klasy która ma nieograniczony zakres argumentów poprzez metodę setVisible(panel).

Może znacie sposób na zrobienie tego Proszę o pomoc. :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 29 grudnia 2016 przez użytkownika playerony Stary wyjadacz (14,120 punkty)
Próbowałeś wykorzystać .dispose(); na JPanel''u ?
komentarz 29 grudnia 2016 przez użytkownika SebekMakaron Użytkownik (960 punkty)

Rozwiązałem już ten problem:

panel1.setVisible(false);

add(panel2);

panel2.setVisible(true);

i analognicznie w druga strone:

panel2.setVisible(false);

add(panel1);

panel1.setVisible(true);

Problem tylko w tym że umiem to zrobić w klasie w której znajduje się panel a raczej oba panele. Czy jest możliwe aby zrobić to w innej klasie np w takiej która definiuje cały przycisk dzięki czemu zachowam przejrzystość.

Próbowałem tworzyć publiczne panele ale to nic nie daje. 

komentarz 29 grudnia 2016 przez użytkownika playerony Stary wyjadacz (14,120 punkty)
Wystarczy utworzyć gettery i powinno działać.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 59 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia w Java przez użytkownika Jonbi2 Mądrala (6,510 punkty)
0 głosów
2 odpowiedzi 50 wizyt
pytanie zadane 27 października 2016 w Java przez użytkownika Lukasz95 Bywalec (2,140 punkty)
0 głosów
3 odpowiedzi 102 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2015 w Java przez użytkownika natrov Gaduła (3,990 punkty)
...