• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z windowsem na laptopie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
217 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez kobelek Nowicjusz (150 p.)
A wiec kupilem 3 lata temu laptopa z windows 8 zepsul mi sie juz po gwarancji oddalem go do naprawy oczywiscie juz windowsa nie mialem. Zainstalowalem jakiegos windowsa 7 ( pirata ) i kolega mi powiedzial ze moge teraz przywrocic mojego laptopa do ustawien fabrycznych ale nie wiem jak czy ktos moze mi pomoc ????

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez MyWash Bywalec (2,640 p.)
Jesli bys podał więcej szczegółów odnośnie laptopa, to łątwiej byłoby Ci pomóc, prawdopodobnie gdzieś na dysku jest partycja recovery, z której można by to przywrócić, ale żeby cokolwiek pomóc podaj model i markę.
komentarz 28 grudnia 2016 przez kobelek Nowicjusz (150 p.)
Dell inspiron 17 3721
komentarz 28 grudnia 2016 przez MyWash Bywalec (2,640 p.)
Generalnie to tak:

Partycja recovery, która prawie zawsze jest na laptopach, służy do przywracania ustawień fabrycznych tzn. masz zainstalowany system WINDOWS 8 i sobie tam wgrasz pincet programów, aż w końcu system działa tak wolno, że masz ochotę wyrzucić komputer do kosza - wtedy odpalasz partycje recovery, która przy użyciu zainstalowanych już plików stawia system na nowo (bez śmieci, które wgrał użytkownik), natomiast w sytuacji,w  której zainstalowałeś sobie windowsa 7, partycja recovery z WINDOWSA 8 jest bezużyteczna.

Jeżeli chcesz spowrotem windowsa 8 to go musisz ściągnąć i zainstalować ręcznie. To  z jakiego źródła pobierzesz te pliki nie ma najmniejszego znaczenia w kwestii legalności systemu, bo legalność systemu stwierdza nalepka na spodzie laptopa.
komentarz 28 grudnia 2016 przez kobelek Nowicjusz (150 p.)
wiem kolega wlasnei mi mowil ze tez moge miec jakis klucz tylko na spodzie laptopa mam tylko naepke windowsa a nie sam klucz :/ czy wiesz mzoe gdzie moge go znalesc ?
komentarz 28 grudnia 2016 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Panel sterowania -> system i zabezpieczenia
komentarz 28 grudnia 2016 przez kobelek Nowicjusz (150 p.)
ale teraz mam windows 7 pirata i chodiz mi o klucz do windows 8 ktiry dostalem w zestawie
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
A jeśli w laptopie wymieniono Ci dysk twardy (bo nie wiemy co było naprawione)?To skąd niby masz przywrócić system win8(jak radzi Twój kolega).Jeśli miałeś legalny system to poszukaj klucza w dokumentacji do laptopa,kiedyś były naklejki z kluczem produktu pod obudową laptopa.No chyba że wykonano partycję recovery z systemem na dysku a Ty nic o tym nie wiesz.Druga sprawa podczas instalacji win7 mogłeś skasować "co nie co" i nie będzie do czego powracać.

Dziwnym też jest że serwisanci laptopa oddali Ci naprawionego laptopa bez systemu.Rzuć więcej światła.

Pozdrawiam
komentarz 28 grudnia 2016 przez kobelek Nowicjusz (150 p.)
tak wymieniono mi dysk twardy czyli nie mam do czego powracac rzecz jasna ?
komentarz 28 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Tak nie do końca jasna.Wyobrażam sobie sytuację.

Odbierałeś laptopa w serwisie.

Serwisant z reguły włącza laptopa by na miejscu pokazać że laptop śmiga.

Informuje klienta o tym co było uszkodzone(tu uszkodzony był dysk),nie dało się nic zrobić tylko wymienić go.Możemy zainstalować panu system odpłatnie ale proszę dostarczyć klucz produktu,ponieważ z dysku nie udało się go odzyskać.Ze względu na charakter uszkodzenia (spalona elektronika,zatarty itp)

Lub

udało się wykonać kopię pańskiego systemu na partycji dysku proszę w domu uruchomić instalkę we własnym zakresie.

To tylko wyobraźnia a jak było?

Teraz istotną sprawą jest klucz który potwierdza legalność systemu,poszukaj go.Instalator win8.iso ściągniesz ze strony producenta.
komentarz 28 grudnia 2016 przez kobelek Nowicjusz (150 p.)
a moge jakos na stronie della wyszukac swoj produkt i tak zdobyc moj klucz ? zadzwonic do serwisantow z della ? bo gwarancji juz nei mam na tego laptopa
komentarz 28 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
edycja 28 grudnia 2016 przez marko
Możesz spróbować zadzwonić do nich.Może na podstawie modelu i numeru identyfikacyjnego lapka pomogą Ci.Mam wątpliwości,ale zapytać warto.

Przedstaw w miarę prosto problem.O naprawie w serwisie i wymianie dysku.

I coś jeszcze.

Zainstaluj Linuksa,może "Mint" ? A unikniesz tego całego cyrku z windowsami teraz i w przyszłości.No chyba że bardzo Ci zależy na windzie,to,to już inna sprawa ;)
komentarz 28 grudnia 2016 przez kobelek Nowicjusz (150 p.)
ok dzieki za wyjasnienie :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 297 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 508 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 573 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...