• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomysł na grę tekstową w c++

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,774 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2016 w C i C++ przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
Witam,

znam już trochę c++ (tylko konsolowego) i chciałbym zrobić jakąś ciekawą grę tekstową, ale nie mam pomysłu. Próbowałem ze zgadywaniem losowych liczb albo z rozwiązywaniem przykładów matematycznych, ale wszystkie te mini gry były bardzo nudne. Dlatego, tak jak w tytule, proszę o pomysł ;)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
wybrane 28 grudnia 2016 przez maciek061
 
Najlepsza

Symulator kota RPG, masz planszę 2D każda kratka to mała lokacja w której można coś zrobić, (albo pusta lokacja)
Twoim zadaniem jest zbierać exp, jeść, spać i walczyć ze złymi szczurami i kotami.
exp można zdobywać na wiele sposobów, od wnerwiania swojego właściciela o 7:30 aż do kocich walk o teretorium.

Albo symulator stacji kosmicznej gdzie hodujesz ziemniaki, twoim celem jest hodowanie i lvl'owanie ziemniaków, możesz na stacji między innymi organizować walk ziemniaków, mieszać atrybuty ziemniaków aby były lepsze (generowały lepszy prąd, nowe skille itp.)
Musisz także bronić się przed złymi piratami (kotami z karabinami maszynowymi) którzy chcą twoich ziemniaków, więc musisz szkolić swoje ziemniaki by broniły swojego domu.
Możesz handlować ziemniakami z NPC'tami, walczyć o terytorium (planety/układy słoneczne)
Ale pamiętaj, najważniejszym celem jest przeżycie, zimny kosmos nie jest aż taki ciepły dla laika.

Pozdrawiam.    meow

1
komentarz 28 grudnia 2016 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)

Dzięki!!!!!!!!

Jak zarobię na tych grach to dostaniesz 40% dochodów winklaugh

Pozdrawiam!

PS: Jak czytałem o tych ziemniakach to mi się skojarzyło wink

komentarz 28 grudnia 2016 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)

A jeszcze jakbyś zrobił tą grę graficznie , to zarobisz podwójnie wink

komentarz 28 grudnia 2016 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)
Ściągnąłem Borland Buildera (z kursu MZ) i przekonałem się że nie będę umiał jeszcze tego ogarnąć (mam 13 lat :V)
1
komentarz 28 grudnia 2016 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)

Spoko, ja mam 15 i używam Pythona , jest prościej robić coś z grafiką cheeky

+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Ja się ostatnio natknąłem na ciekawą grę: "master mind", samo okodowanie tej gry nie sprawia żadnego problemu, ale fajnie się w nią gra.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 659 wizyt
+1 głos
6 odpowiedzi 4,103 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2016 w Offtop przez sebask08 Użytkownik (510 p.)
+4 głosów
1 odpowiedź 236 wizyt

92,543 zapytań

141,386 odpowiedzi

319,494 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...