• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie stron internetowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
931 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2016 w Inne języki przez agit45 Obywatel (1,110 p.)

Witam. Mam pytanie po zagłębieniu się w otchłanie internetu znalazłem wiele filmików na których ludzie pokazują jak robią dobre stronki w 5-10 minut za pomocą programów nie wykorzystując znajomości kodów. Nie znam się na tym i nie wiem czy piszę ale przykładem tego jest Bootstrap + Divshot ( jeden z wielu np. https://www.youtube.com/watch?v=wwA438aL61U    i już nie raz widziałem filmiki nawet z innymi takimi programami(Ciekaw jestem na jakiej zasadzie robią to profesjonaliści czy oni korzystają właśnie z takich programów do układania sobie stron według własnych upodobań czy klepią zwykły kod, ponieważ bardzo mnie to zdziwiło gdy zobaczyłem jak w ciągu 10 min została zrobiona stronka i do tego wypisany na dole cały kod w konsoli? I tak jeszcze poza tym to moglibyście mi napisać przykłady profesjonalnych programów do pisania stron internetowych ( płatne i te darmowe o ile są także - takich którzy używają profesjonaliści)

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i za udzielanie się! 

Pozdrawiam Mateusz!

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez niezalogowany
wybrane 28 grudnia 2016 przez agit45
 
Najlepsza

ludzie pokazują jak robią dobre stronki w 5-10 minut za pomocą programów nie wykorzystując znajomości kodów

Tworzą jedynie warstwę prezentacji. Napisanie porządnej warstwy treści lub jakiejkolwiek logiki to zupełnie inna bajka. Warto zauważyć, że takie programy mają ograniczoną funkcjonalność - dokładając do tego kolejne ograniczenia wynikające z używania frameworków (np bootstrap), wszystkie tego typu strony wyglądają bardzo podobnie.

Przy projektach graficznych - kiedy chce się użyć gotowców, traci się więcej czasu na ich poprawianie, niżeliby napisać wszystko od zera (niekiedy trzeba by było grzebać dosłownie w każdym używanym elemencie). Dodatkowo wprowadzają niepotrzebne zamieszanie w kodzie, co w połączeniu z implementacją własnych rozwiązań - potęguje tylko bałagan.

na jakiej zasadzie robią to profesjonaliści czy oni korzystają właśnie z takich programów do układania sobie stron według własnych upodobań czy klepią zwykły kod

Klepią zwykły kod. W większości przypadków nie korzysta się również z frameworków CSS

I tak jeszcze poza tym to moglibyście mi napisać przykłady profesjonalnych programów do pisania stron internetowych

Mając na uwadze to co napisałem wyżej, mogę Ci polecić edytory tekstu : ) SublimeText3, Atom, Brackets, czy nawet całe IDE jak WebStorm. Pamiętaj jednak, że to nie narzędzia czynią profesjonalistę i nie ma większego znaczenia z czego korzystasz.

0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez Jaroslaw Roj Obywatel (1,990 p.)

divshot już nie istnieje, co do darmowych wysywig edytorów bootstrapa moge polecić mobirise jest dla początkujących i fajne efekty można uzyskać

komentarz 28 grudnia 2016 przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
to to jest na zasadzie że odchodzi się od nauki kodu tylko robi gotowe stronki na danej platformie to oferującej? tak to robią profesjonaliści?
komentarz 28 grudnia 2016 przez Jaroslaw Roj Obywatel (1,990 p.)
napewno nikt z nich nie odchodzi od nauki kodu bo to jest podstawa programowania
komentarz 28 grudnia 2016 przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
to takie strony są w ogóle wykorzystywane w środowisku profesjonalistów czy tylko ,,okazyjnie raz do roku" ?
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Narzędzia, jakie użyją programiści, zależą od projektu.

Na pewno warto by się zaopatrzyć w jakieś IDE.

Z płatnych: PhpStorm. Zdecydowane, obecnie, Nr.1. wśród IDE do tworzenia stron internetowych w oparciu o PHP. Możliwa jest wersja darmowa dla studentów.

Z darmowych: NetBeans.

O innych, wartych uwagi, nie słyszałem.

Sporą liczbę razy użyłeś słowa profesjonalista, zapewne zainteresuje Cię ta książka:

http://helion.pl/ksiazki/mistrz-czystego-kodu-kodeks-postepowania-profesjonalnych-programistow-robert-c-martin,mckkod.htm

komentarz 28 grudnia 2016 przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
Dziękuje za ksiażkę i programy na sto procent wykorzystam. Wiesz może coś na temat takich programów jak właśnie bootstrap + divshot lub jak wyżej podany mobirise? Jest to wykorzystywane przez zawodowców czy to jest tylko dla ludzi którzy nie mają pojęcia na temat kodu?
komentarz 28 grudnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Zależy od projektu. :)

Idziesz w front-end, zgadza się?

Pewnie z team'em wybieracie jakiego framework'a należy użyć do danego projektu. Może (bootstrap + react.js, może mdl + angular)* a może własny? Narzędzia dopasuj do projektu; nie na odwrót.

* Może się okazać, że napisałem totalną bzdurę jako że mdl + react nie idzie w parze; nie siedzę w front-end. Miało to na celu lepiej wyjaśnić zagadnienie.
komentarz 28 grudnia 2016 przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
Uczę się na chwilę obecną html css i zaczynam js. Na czym polega to dobieranie framework'a do projektu do czego to służy? To jest jakiś program na którym pracują wszyscy z projektu?
komentarz 28 grudnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Odsyłam do wikipedii.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Framework

Btw. często natkniesz się podczas przygody z programowaniem ze słowem warstwa, warto zajrzeć do tego artykułu:

http://it.pwn.pl/Artykuly/Programowanie/Po-co-dzielic-aplikacje-na-warstwy

komentarz 28 grudnia 2016 przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
Dziękuje za wyjaśnienie. Pozdrawiam!

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 813 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 547 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez betman Bywalec (2,630 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,632 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...