• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szybkość ładowania strony

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
338 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w PHP przez Rico305 Nowicjusz (170 p.)
edycja 26 grudnia 2016 przez Rico305
Witam,

Spotkałem się ostatnio z trzema różnymi sposobami na umieszczenie kodu strony. Chciałbym się dowiedzieć, który z nich jest najbardziej optymalny i zapewnia najszybsze działanie strony.

Pierwszym i najbardziej oczywistym sposobem jest umieszczenie kodu strony na kilku różnych podstronach.

Drugim sposobem jest umieszczenie całego kodu na jednej stronie uzależnienie wyświetlanej zawartości od adresu strony (chodzi mi o metodę _GET). Osobiście wydaje mi się, że jest to najmniej optymalny sposób , ale mogę się mylić.

Trzecim sposobem z którym się spotkałem jest umieszczenie kodu w odpowiednim rekordzie w bazie danych i pobranie odpowiedniego kodu w momencie ładowania strony (też uzależnione od metody _GET). Z początku zaskoczyło mnie to,  ale po głębszym przeanalizowaniu stwierdziłem, że ma to sens.

Który z tych sposobów jest najbardziej optymalny i zapewnia najszybsze działanie strony?  Z góry dziękuję za pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2016 przez mati2762 Mądrala (5,510 p.)
Najoptymalniejszą metoda jest wrzucenie całej strony do pliku czy to do jednego czy do dwóch nie ma znaczenia użytkownik pobiera strone z serwera także wpływ ma także jego łącze i serwer na którym stoi strona.

Co metoda _GET ma do ładowania stron to ja nie wiem. A co do umieszczania kodu bazie danych to wiadomo ze jest to dłuższy sposób po trzeba sie połączyć z bazą pobrać rekord a potem wysłać.
komentarz 26 grudnia 2016 przez Rico305 Nowicjusz (170 p.)
Z metodą _get chodzi mi o podanie linku w menu w postaci np. strona.pl/index.php?strona=glowna. Kod sprawdzał by wartość zmiennej $strona przesłanej metodą _get i w zależności od wartości wyświetlał inną zawartość
komentarz 26 grudnia 2016 przez mati2762 Mądrala (5,510 p.)
Nie ma co się aż tak przejmoiwać szybkością. Metoda get jest wykonywana po stronie serwera ,  wiec to od niego zalezy predkosc wykonania twojego kodu uzytkownik wysyła tylko  geta. Nigdy się nie zastanawiałem który metoda jest szybsza POST czy GET.

Jak strona bedzie działać prawidłowo to najważniejsze. Czy gość bedzie musiał poczekać pół sekundy dłużej na załadowanie strony , jakie to ma znacznie?
komentarz 27 grudnia 2016 przez Rico305 Nowicjusz (170 p.)
To w zasadzie powiedziałeś mi wszystko co chciałem wiedzieć,  wielkie dzięki 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 310 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
pytanie zadane 16 września 2016 w JavaScript przez Raster22 Obywatel (1,640 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 711 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...