• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W którym kierunku się rozwijać

Object Storage Arubacloud
0 głosów
212 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w PHP przez KrysztoSLU Użytkownik (690 p.)
Po kilku miesiącach kodowania w czystym PHP, myślę że znam podstawy dość dobrze.

Zaznajomiłem się z MVC, OOP i chciałbym się rozwinąć teraz w tym kierunku. Próbowałem coś z frameworkiem laravel, symfony i nie mogłem się odnaleść.

W jaka technologia php się teraz zainteresować albo ukierunkujecie mnie na dobre tory.
3
komentarz 26 grudnia 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Co przeszkadza Ci w tych frameworkach?
komentarz 26 grudnia 2016 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Lepiej, abyś pisał w czystym PHP bez frameworków. Najlepiej, abyś sobie sam napisał taki mini-framework dla własnych potrzeb i z niego korzystał np. do 1 projektu. Frameworki są czymś wyższym niż czyste PHP. Framework jest poziom wyżej od czystego PHP. Można by rzec wyższego poziomu. Jest to po prostu zlepek instukcji w czystym PHP, połączonych razem zamienionych w jedną funkcję, coś takiego. W każdym bądź razie lepiej by było według mnie, abyś po prostu kodował, a nie uczył się czegoś, co nie jest aż takie potrzebne.
komentarz 26 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Próbowałem coś z frameworkiem laravel, symfony i nie mogłem się odnaleść.

Może masz jeszcze za małą ogólną wiedzą na temat PHP, obiektowości itp. i stąd problemy ze zrozumiem frameworków? Znasz chociażby Composera, autoloading przez PSR-4? Ale tak jak w pytaniu wyżej, sprecyzuj co to znaczy.

@Chess cóż, do pewnego momentu masz rację, można uczyć się czystego PHP, ale w końcu moim zdaniem należałoby i tak pomyśleć o frameworkach. Ułatwiają one wiele spraw, gdy już się załapie to naprawdę ciężko pisać bez.

Najlepiej, abyś sobie sam napisał taki mini-framework dla własnych potrzeb

To jest dość odważne stwierdzenie. Z jednej strony racja, na pewno by się czegoś przy okazji nauczył. A z drugiej pytanie czy jest sens wymyślać koło od nowa? Szansa, że zrobi to lepiej niż osoby tworzące frameworki takie jak Symfony jest raczej marna.

W każdym bądź razie lepiej by było według mnie, abyś po prostu kodował, a nie uczył się czegoś, co nie jest aż takie potrzebne.

Znajdź mi ofertę pracy dla programisty PHP, w której nie byłoby wymienionego żadnego frameworka.

2
komentarz 26 grudnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Chess proszę cię, nie pieprz bzdur jak nie masz pojęcia o czym mówisz.
komentarz 26 grudnia 2016 przez KrysztoSLU Użytkownik (690 p.)
Composer, autoloading znam przeciez bez composera nici by były z stworzeniem projektu w laravel po prostu nie potrafie sie odnaleźć w takim frameworku
komentarz 26 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

po prostu nie potrafie sie odnaleźć w takim frameworku

Dla Ciebie "po prostu", a ja niestety dalej nie wiem jak Ci pomóc bo nie wiem z czym masz problem. Każdy wchodząc w coś nowego początkowo nie może się w tym odnaleźć, to normalne. Studiuj dokumentację, twórz jakiś projekt, szukaj tego czego nie wiesz i powinno samo wejść do głowy.

komentarz 26 grudnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)

 

Studiuj dokumentację, twórz jakiś projekt, szukaj tego czego nie wiesz i powinno samo wejść do głowy.

 Chyba, że jest 20 rozwiązań jednego problemu i żadne nie chce działać prawidłowo albo jest skomplikowane jak ręczna naprawa nowego mercedesa.. wtedy wiedz, że coś się dzieje :D

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 588 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2020 w Java przez malybyq Użytkownik (980 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 634 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...