• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie/edytowanie systemu Debian

Object Storage Arubacloud
–1 głos
414 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
słyszałem kiedyś, że linuksy to systemy bardzo rozszerzone i podatne na edytowanie ich (w przeciwieństwie do windowsa). podobno mint jest budowany na Debianie, Elementary podobno też. chciałbym się dowiedzieć np. jak zmienić nazwe w boocie GRUB, jak zmienić ikonke która się pojawia jeszcze przed załadowaniem myszy itp. piszę to pytanie, bo jak próbowałem wyszukać pradników u google'a, to tylko coś w rodzaju programowanie na linuksie, instalacja c++, java + linux itp.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Zmian w GRUBie możesz dokonać edytując plik konfiguracyjny GRUB, prawdopodobnie /boot/grub/grub.cfg
komentarz 26 grudnia 2016 przez niezalogowany
Dzięki, ale liczyłbym ma jakąś strone, kurs na YT czy coś takiego. chodzi mi o edytowanie linuxa, nie tylko GRUB'a
komentarz 26 grudnia 2016 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Kurs edytowania linuxa? Co ty chcesz w nim zmieniać? Kod źródłowy?

Zapoznałbyś się chociaż z tym systemem zanim zaczniesz go edytować.
komentarz 26 grudnia 2016 przez niezalogowany
zadałem pytanie teoretycznie, i chciałbym zobaczyć jak to wygląda. ogólnie działam na debianie na co dzień. mint jest postawiony na debianie nie? chodzi mi właśnie o takie zmiany (no, może nie na taką skalę :P)
komentarz 31 grudnia 2016 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Tobie chyba chodzi o tworzenie własnej dystrybucji. Może tak najpierw zaczniesz od języka C?
komentarz 7 stycznia 2017 przez niezalogowany
znaczy z rodziny c czy konkretnie c? bo na ten przykład podstawy + object z c++ znam
komentarz 8 stycznia 2017 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Konkretnie C, bo w tym języku jest stworzony Linux.
0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Mint obecnie budowany jest na Ubuntu. Była osobna wersja Linux Mint oparta na Debianie, wpierw to porzucili, teraz ze zbliżającą się premierą Ubuntu 17.04, mir i Unity 8 oraz skierowaniu całej mocy Canonicall na pakiety Snaps, developerzy Minta chyba znowu docenią Debiana i pakiety deb. Ubuntu się mocno odcina od Debiana i pozostałych Linuksów, dlatego Mint musi obrać inną drogę. Nie bazując się na Ubuntu, a skupić się na Debianie, no chyba że chce wszędzie wprowadzić te snapsy jak Ubuntu.
komentarz 26 grudnia 2016 przez niezalogowany
spokojny, dzięki, super informacja, ale czy ktoś pomoże z pytaniem :P
komentarz 26 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 355 wizyt
pytanie zadane 20 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Sic Dyskutant (8,510 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...