• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kompilacja kodu w C++ linkery i argumenty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
425 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w C i C++ przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Czesc, mam pytanie czy opcje kompilacji jakiegos projektu mozna zapisac w jego glownym pliku poprzez jakies polecenie prekompilowane albo cos takiego.

np. #nazwapolecenia -lcgicc, -o itp.

Byloby to dla mnie wygodne gdyz dosyc czesto zmieniam srodowisko w ktorym pracuje i nie chce mi sie tego ciagle konfigurowac np. teraz chce sie przerzucic na atoma ze wszystkimi paczkami do c++ kiedy wciskam F5 to wtyczka gpp-compiler dziala bez zarzutu ale niestety z bubliotekami standardwoymi a nie moge nigdzie znalesc info gdzie dodac te przeklete opcje i linkery. Ktos mi poradzil zeby uzywac wtyczki scripts tez dziala ale niestety tam trzeba wyklepac samemu co ma kompilowac na jakiej sciezce i z jakimi argumentami jest to tak samo wygodne jak pisanie g++ -o cpp_get.cgi WebCppSample.cpp -lcgicc ; ./cpp_get.cgi.

Wiec pomyslalem ze zeby unikac tych wszystkich problemow mozna jakos sie poratowac prekompilacja.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
Zainteresuj się makefile'ami.
komentarz 26 grudnia 2016 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Jak napisze takiego makefile to będę mógł mu powiedzieć kompiluj plik na którym aktualnie pracuję atom udostępnienia taki jakby wskaźnik do pliku na którym się pracuje?
komentarz 30 grudnia 2016 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
W koncu sie przezucilem na clion i przy okazji ogarnalem makefile genialna sprawa

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 204 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2017 w C i C++ przez kimi003 Nowicjusz (180 p.)
+10 głosów
0 odpowiedzi 2,407 wizyt
+8 głosów
0 odpowiedzi 8,907 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...