• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Potrzebuję lżejszych zamienników

Object Storage Arubacloud
0 głosów
139 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Szymon Polaczy Obywatel (1,660 p.)
Witam. Od pewnego czasu jestem posiadaczem notebooka i jak wiadomo nie jest on najwydajniejszy. W związku z tym, chciałbym się Was zapytać czy znacie jakieś lżejsze, mniej obciążające komputer zamienniki wymienionych programów:

Przeglądarka Opera; Aplikacja do tworzenia map myśli Blumind; Gimp; Avast (Wersja oczywiście darmowa); 7-zip; Infranview (Do przeglądania zdjęć); Open Office; I jeszcze coś do PDF-ow;

Wiadomo wolałbym żeby programy były darmowe. Z góry dzięki

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
A ja Ci coś zasugeruje, może mało związane z tematem, ale widzę że ty używasz programów które nie wymagają jakiś idealnych wymagań sprzętowych. Kup sobie dysk SSD wraz z kieszenią, i z tego dysku korzystaj bardziej, według mnie notebook Ci przyśpieszy wo ho ho, w trymiga i nie trzeba bawić się w zamienniki podstawowych programów. Jeżeli nie pomogłem wybacz, ale myśląc przyszłościowo nie zawsze znajdziesz zamiennik do programu
komentarz 25 grudnia 2016 przez Szymon Polaczy Obywatel (1,660 p.)
Dzięki. Też o tym myślałem tylko nie nigdy nie mogłem uzbierać odpowiedniej liczby pieniędzy. No trudno najwidoczniej trzeba zakasać rękawy i jakoś zdobyć pieniądze.
komentarz 25 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
No wiesz, pomyśl też że wychodzą aktualizacje programów. I wraz z każdą nową aktualizacją może Ci program gorzej chodzić, i będziesz szukał zamiennika zamiennika? Troszkę takie ciężkie do ogarnięcia na dłuższy dystans. Albo będziesz robić bardzo ważną pracę i nagle Ci się zatnie program, finito w zależności czy masz szczęście i program / lub ty zapisałeś plik pracujesz dalej lub od nowa.
0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Może jakis upgrade laptopa? Do tych programów wystarczy dual core i 2gb ramu do płynnej pracy.

Proponuje wyrzucić avasta i używać domyślnego w windowsie. Do zdjęć również, a do pdf przeglądarki opera.
–1 głos
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Najlepszym rozwiązanie było by wgrać lekki Linux z leciutkim środowiskiem graficznymi tam masz lekkie przeglądarki, Midori, Qupzilla, Slimjet i inne zamienniki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 407 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 3,175 wizyt

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...