• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Switch w sieci LAN podłączony do routera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,104 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
Witam,

mam takie pytanko -> Jeśli mam w domu switch, który jest bezpośrednio połączony z routerem który jest bramą domyślną , do tego switcha są przyłączone komputery to jak tu się odbywa komunikacja? W sensie gdy chce wysłać coś w internet skąd switch wie, gdzie ma przesłać ramki czy do routera (bramy domyślnej) czy do na przykład innego komputera? Czy w nagłówku ramki znajduje się informacja o bramie domyślnej?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Najprościej. Komputer robi rozgłoszenie arp ( czyli szuka czy w twojej sieci lokalnej jest komputer to takim adresie IP)(ARP to jest rzutowanie adresu IP na MAC bardzo prosto ujmując ) jeśli tego komputera nie ma w twojej sieci lokalnej to leci do bramy domyślnej. Najprościej mówiąc tak jest ale gdy będziesz się w to wgłębiał będzie trochę innaczej
komentarz 25 grudnia 2016 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)

YY a po co mu to wiedzieć w ogóle?

a co nie powiniec "wiedzieć" w ogóle?

komentarz 25 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Nie
komentarz 25 grudnia 2016 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
Tak po prostu prześle ramkę do switcha? Czytałem, że host jeśli stwierdzi że pakiet jeśli nie należy do tej samej sieci to wysyła go do bramy domyślnej. A w tym przypadku brama jest za switchem czyli pakiet musi przejść przez switch
komentarz 25 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

że host jeśli stwierdzi że pakiet jeśli nie należy do tej samej sieci to wysyła go do bramy domyślnej. A w tym przypadku brama jest za switchem czyli pakiet musi przejść przez switch

No  

Tak po prostu prześle ramkę do switcha? 

Tak, komputer adresuje ramkę i wysyła do switcha i potem niech się dzieje wola switcha  

komentarz 11 stycznia 2017 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
W zasadzie to nie odpowiedziałeś konkretnie na to moje pytanie bo ono było takie skąd switch wie gdzie przesłać dane (czy do routera czyli bramy domyślnej czy do np. innego komputera) skoro nie analizuje on IP ??
0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Pierwsza rzecz, jak działa router do czego służy. Router odbiera sieć WAN, i ma swój publiczny adres ip, router zmienia adres publiczny na prywatny. Czyli np 192.168.1.1, zauważyłeś że każdy jak się loguje do swojej sieci w swoim domu ma podobny adres? Nie dziwiło Cię to? Za to odpowiada router. Router ma skonfigurowany DHCP, dzięki któremu przydziela prywatne adresy ip danym urządzeniom na określony czas, można oczywiście zarezerwować adres ip dla danego adresu MAC. Wszystkie strony www, są to adresy ip, my widzimy tekst ponieważ DNS zamienia z ip na tekst, tak na serio wszyscy jesteśmy połączeni jednym kabelkiem. Przykładem tego że masz dostęp do jakiegoś innego komputera jakiś dostęp, czy sam odczyt, jest komenda ping w cmd(sieć publiczna blokuje widoczność adresów mac).Najlepiej moim zdaniem jest to zrozumieć poprzez zrobienie domeny u siebie na komputerze (virutal box, polecam), stwórz sobie własną domenę skonfiguruj i zobaczysz jak działa przydzielanie adresów ip, zarządzanie nimi i czym w ogóle jest adres ip. Mam nadzieję że pomogłem, jeżeli nie cóż starałem się ;D Wesołych Świąt, za ew. błędy przepraszam jeszcze się edukuje
–2 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez operator Stary wyjadacz (10,920 p.)
Switch jest głupim urządzeniem. Potrafi przechować tylko tablicę adresów MAC hostów tej samej sieci. Gadać o tym można gdzieś ok półtorej godziny co mój ćwiczeniowiec od sieci.
1
komentarz 25 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Suma sumarum nic nie wyjasniłeś

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 964 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 790 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez daniel1806 Obywatel (1,780 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2023 w Sieci komputerowe, internet przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...