• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy możliwa jest nauka jednocześnie programowania w C++ oraz nauka projektowania stron internetowych np. w HTML?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
710 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2016 w HTML i CSS przez kmalczak16 Nowicjusz (120 p.)
Czy muszę umieć programować np. w C++, żeby zacząć pracę w HTML? Aktualnie uczę się C++, chciałbym jednocześnie uczyć się projektowania stron internetowych.(Wiem, że do tego potrzebuje Java Script'u). Ale moje pytanie opiera się na tym, czy nauka C++ w toku (i nieznajomosc Java) stoją na przeszkodzie nauki w HTML oraz innych przeznaczonych do tego języków?

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Aktualnie HTML 5, zastępuje Ci dużo elementów związanymi z javascriptem, więc javascript nie jest Ci tak do końca potrzebny na początku nauki, naucz się dobrze HTML-a 5tki. HTML jest językiem opisowym, a co za tym idzie jest przyjemny, lekki i nie ma takiej zawiłości w problemach jeżeli występują. Literówki łatwo wykryć itd, starczy PPM zbadaj i widzisz swoje błędy. Możesz to bardzo łatwo pomieszać z C++, C++ jest językiem w którym wymagany jest świeży umysł, i dobre oko, często słyszy się "jeżeli masz problem z kodem, odejdź od komputera, zrób sobie przerwę 1 - 3 godzinki, wróć i zobaczysz że znajdziesz problem szybciej niż myślisz.", w pewnym czasie HTML będzie niedosytem dla Ciebie, bo będziesz chciał robić jakieś duże projekty, ładnie wyglądające strony itd, a do tego też potrzebujesz czasu związanego z projektowaniem ich, na początku podzielić czas możesz na naukę podstaw, a następnie ucz się C++. Gdy będziesz czuć ten niedosyt związany z htmlem, w chwilach szkolnych nawet ( ja tak robiłem ), rozrysowuj sobie plan strony co będzie gdzie będzie, jak będzie wyglądać, co będzie się tam znajdować, przykładowe teksty, a następnie przychodząc do domu przelej intencje z kartki na komputer. Nie wiem czy pomogłem, ale wyraziłem swoje zdanie wesołych świąt, i szczęśliwego nowego roku!!
+1 głos
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Java, a javascript to różnica.

Do tworzenia stron WWW potrzebujesz tylko HTML, CSS (must have), a javascript czy php jest dodatkiem.

I tak - możesz się uczyć tego i tego jeśli masz czas.
–1 głos
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez operator Stary wyjadacz (10,920 p.)
Ja tam uczę się algorytmiki. Z języków C, C++, Java, SQL Oracle, T-SQL. Poza tym jeszcze Web Developerka czyli JavaScript, PHP, MySQL, HTML, CSS.
komentarz 25 grudnia 2016 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Możesz polecić jakąś książkę lub kurs związany z algorytmiką?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 361 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mihost Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 5,794 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,378 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...