• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mac Mini late 2014

Object Storage Arubacloud
0 głosów
648 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez PelikanFix16 Użytkownik (950 p.)
Witam niedawno zacząłem rozglądać się za komputerem ze stajni apple główne potrzeby to xcode , internet, proste gry , które sprawdzałem i na sprzęcie apple działają bez zarzutów.

Na początku myślałem nad macbookiem ponieważ potrzebuje trochę mobilności, ale w między czasie przemyślałem bardziej opłacalne duo, mianowicie mac mini + chromebook.

Mianowicie pytanie moje jest czy opłaca się kupować maca mini z (late 2014) za cenę 1500 zł ?

I czy te duo co pisałem powyżej jest bardziej opcjonalne niż macbook ?

Jeszcze myślałem nad lenovo y50-70 i postawieniem osx na vmware.

Dziękuje i życzę Wesołych Świąt.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez niezalogowany
Mac mini to ok wybór

Ale mac mini 2012 ma wymienny dysk i ram więc możesz go sobie uleprzyć w miarę tanio
0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Zastanów się ale tak szczerze, po co chcesz wydać więcej kasy i kupić maca. Czy tylko dla xcode czy dla os x czy po to żeby zaspokoić egoizm i poczuć się lepiej a może w firmie w której pracujesz używa się maców? Jeśli to ostatnie w takim razie możesz mieć powód żeby kupić maca ale 3 pierwsze powody są kompletnie nielogiczne i w tym wypadku wybrałbym osobiście lenovo, zamiast os x dałbym linuxa a zamiast xcode atom. Oczywiście nie ma nic złego w zaspokajaniu egoizmu ale jeśli masz to robić to przynajmniej rób to świadomie.
komentarz 25 grudnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
O ile mi wiadomo kompilować aplikacje na ios można tylko na osx (Jest wyjście z postanowieniem maszyny wirtualnej) ale może ktoś też poprostu woli mac'a z innych względów? Np to że nie trzeba się bawić w instalowanie sterowników czy w ogole systemu albo ze względu na estetykę. Sam chciałem kupić macbooka bo fajnie wygląda, ale zainstalowałbym windowsa.
komentarz 25 grudnia 2016 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Chcesz mnie przekonać czy szukasz usprawiedliwienia? Przecież nie pytam się Ciebie o zdanie czy opinie. Ja tylko zasugerowałem żeby się zastanowić i napisałem co osobiście bym zrobił a każdy i tak zrobi co będzie chciał bo kim ja jestem? Nie mam prawa nikomu niczego wciskać na siłę przecież. Instalowanie sterowników w dzisiejszych czasach to takie trudne i straszne zadanie? Kupowanie czegoś ze względu na wygląd to nie zaspokajanie egoizmu?
komentarz 25 grudnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Instalowanie sterowników nie jest problemem ale są ludzie którzy wolą mieć wszystko gotowe. I nie usprawiedliwiam siebie bo nie mam i nie mialem sprzetu firmy Apple (nie mowie ze posiadanie takiego jest złe). A twoja wypowiedz wygladała właśnie jak próba namówienia go na linuxa kiedy on zaznaczył że potrzebuje XCODE, ktore jest tylko na osx.
komentarz 25 grudnia 2016 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Wyglądała czy tak ją sobie zinterpretowałeś? Nie mieszaj mnie do swojej ideologii. Człowiek zadał pytanie a ja mu odpowiedziałem w sposób w jaki ja to widzę i tyle, nie napisałem "wybierz linuxa" tylko "osobiście wybrałbym linuxa". Mamy odpowiadać na pytania względem własnego postrzegania rzeczywistości czy mamy dopasować się do Twojej interpretacji rzeczywistości? Taki wielki to dla Ciebie problem? Jak masz inne zdanie to odpowiedz mu po swojemu a chłopak wybierze to co mu najbardziej odpowiada, nie jest przecież małpą, potrafi chyba myśleć samodzielnie prawda?
komentarz 25 grudnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Nie wiem gdzie ty widzisz u mnie chęć narzucenia mojej interpretacji rzeczywistości. Pierwsza moja odpowiedź uzasadnia czemu mógłby woleć Mac'a a ty się czepiasz że komuś narzucam swoją wolę.
komentarz 26 grudnia 2016 przez PelikanFix16 Użytkownik (950 p.)
Chciałbym jeszcze powiedzieć, że posiadam komputer stacjonarny z linuxem.

Mac obsługiwał by tylko xcode, muszę jakimś sposobem kompilować programy na IOS.

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 333 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 167 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 438 wizyt
pytanie zadane 30 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...