• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konwersacja osob początkujących i średniozaawansowanych na temat html/css na teamspeak'u

Object Storage Arubacloud
0 głosów
322 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2016 w Offtop przez shiver Nowicjusz (170 p.)
Witam. Zastanawiałem się czy tematu nie wrzucić do działu programowanie ale stwierdziłem ze jest ono zbyt ogólne. Przechodząc do sedna. Szukam osób początkujących lub sredniozaawansowanych/zaawansowanych którzy chcieliby porozmawiac na teamspeak'u o html/css/js. Jestem początkującym "koderem". Przerobiłem kurs html/css Pana Mirosława ale im więcej człowiek wie tym więcej niejasności. Jeśli jest jakaś osoba która powiedzmy ma juz jakiś bagaż doświadczeń i kilka ukończonych stron, wcale nie muszą byc na niewiadomo jakim poziomie to zapraszam do odzewu. Może zbierze się wiecej takich osób i po prostu zrobimy luźną pogadanke. Jeśli ktoś byłby zainteresowany pomocą bądz udzieleniem rad to proszę o odpowiedz, podam ts'a.  Uprzedzając odpowiedzi, że moge po prostu pytać na forum-tak wiem ale rozmowa to co innego , to raz a dwa będzie miała ona postać bardziej ogólnej pogadanki o html/css/ dobrych praktykach/zrodlach do nauki niz na konkretnych problemach. Pozdro :)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Nie musisz daleko szukać - wystarczy wejść na nasz forumowy kanał IRC.

0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Obawiam się, że możesz nie znaleźć takich osób. Zależy jeszcze czy to ma być jednorazowa pogadanka i koniec, czy też chciałbyś regularnie się "spotykać" i czerpać wiedzę od takiej osoby. Nie chciałbym absolutnie Cię zniechęcić, ale wydaje mi się, że szanse są raczej średnie.

Ja bym Ci chętnie pomógł na tyle ile wiem, ale nie mam czasu siedzieć ciągle na TSie i prowadzić rozmowę. A najchętniej to pomógłbym wszystkim chętnym po kolei. Tyle że na to też nie mam czasu. Jak nawet znajdę wolną chwilę to i tak mam jeszcze 100 innych rzeczy i pomysłów, za które powinienem się wziąć. Podejrzewam, że większość ma tak samo, chyba że ktoś dopiero co zaczyna i też szuka takiej osoby, ale wtedy pewnie niewiele sobie wzajemnie pomożecie.

Poza tym HTML i CSS to dość proste języki (nie mówię o całości i różnych skomplikowanych bajerach, a samym wejściu i rozpoczęciu tworzenia). Możesz więc poprzeglądać dział "Nasze projekty" na forum, było tam ocenianych bardzo dużo stron, poczytaj i samemu wyciągaj wnioski co możesz zrobić lepiej u siebie. Pytać na forum też możesz. Czytaj kursy, dokumentacje. Odszukaj tematy gdzie polecane były kursy/artykuły do nauki, sprawdź code review odcinków kursu pana Mirosława.

Niestety tak to jest, że przeważnie nie ma osoby, która może prowadzić za rączkę, trzeba sobie radzić samemu i sporadycznie liczyć na pomoc innych. Akurat jeśli chodzi o HTML i CSS to całkowicie poważnie wydaje mi się, że nie potrzeba tu zbyt wielkiej pomocy, a po prostu poświęcenia czasu, chęci i trochę wysiłku. Dużo wiedzy znajdziesz na forum, wystarczy poszukać.

Jestem dużo na naszym czacie IRC (tylko tekstowy), z resztą nie tylko ja. Możesz tam wejść i w kilka osób sobie pogadać, ale najczęściej wygląda to tak, że każdy robi swoje i co jakiś czas zerka na kanał. Jeśli więc pomyślisz, że wejdziesz i tam będzie nie wiadomo jaka dyskusja i od tak wszyscy zaczną Ci pomagać i godzinami dyskutować to raczej też jesteś w błędzie. Czasem trafiają się dyskusje, czasem długi czas cisza, czasem jak ktoś wejdzie i zada pytanie to rozpocznie się rozmowa.

Może cały mój post jest niezbyt optymistyczny (i wyszedł dość przydługi), jeśli tak to wybacz, nie to było moim celem. Chciałbym tylko uświadomić Ci, że przeważnie trzeba radzić sobie samemu i tylko gdzieś dopytywać, szukać. Nie ma raczej osoby, która będzie Ci pomagała na TSie i naprowadzała ciągle na konkretne rzeczy. Jeśli takową znajdziesz to super, szczerze tego życzę, ale były już tematy tego typu jak Twój i niestety jakoś nie było widać wielu chętnych.

Także powodzenia, jeśli chodzi o bezpośrednią rozmowę to ja mogę najwyżej zaprosić na IRC, czasem jak jestem to chętnie pomogę.
komentarz 22 grudnia 2016 przez shiver Nowicjusz (170 p.)
Dzięki za obie odpowiedzi :) Co do kanalu IRC to byłem tam dziś ale nikt nie odpisywal. Chodzi mi bardziej o pogadanke na ts'ie z osobami które oderwały się od poziomu początkujący i udzieliłyby pewnych rad czy wskazówek. Nie interesuje mnie prowadzenie za rączke, tak jak pisalem jeśli bedę mial jakiś problem stricte z kodem to napiszę na forum. Czekam dalej na chętne osoby:)
1
komentarz 22 grudnia 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)

Zaraz mnie coś weźmie:



Biggur: https://i.imgur.com/LKz5QPU.png

komentarz 22 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

No właśnie, chyba nie do końca uważnie patrzyłeś na IRC ;) Polecam lekturę małego poradnika na temat czatu, wiele osób wchodzi i oczekuje od razu odpowiedzi, a to niekoniecznie tak działa.

Cóż, rozumiem. Życzę powodzenia w poszukiwaniu takich osób, zapraszam na IRC i na forum, a przede wszystkim polecam samodzielne starania - jak już mówiłem przeglądaj oceny stron innych, zobacz code review odcinków kursów, szukaj polecanych poradników itd. Z tego też naprawdę dużo możesz się dowiedzieć.

–1 głos
odpowiedź 22 grudnia 2016 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Czasami bywałem na kanale IRC ale zrezygnowałem,możliwe że jak na razie jest mało znany - możesz też przeszukać bazę kanałów IRC  a tutaj można szybciej znaleźć odpowiedź korzystam z #linuxmint tam zawsze jest hot ale to zagadnienia dotyczące systemów linux i raczej nie po polsku.Podstawa co chcesz osiągnąć będąc na Team Speak-u.Najlepszym przyjacielem jest książka.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 427 wizyt
pytanie zadane 24 września 2016 w HTML i CSS przez Dmitrzak Dawid Użytkownik (680 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 237 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w HTML i CSS przez Reapel Początkujący (320 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 891 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...