• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka AngularJS1 czy 2?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
231 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2016 w JavaScript przez dartespl Użytkownik (830 p.)
Witam!
Mam do was pytanie dotyczące przyszłości Angulara. Chciałbym się nauczyć tego frameworka do (może) mojej przyszłej pracy za kilka lat, ponieważ jest on bardzo popularny, a chciałbym zostać frontendowcem. No i właśnie tutaj rodzi się pytanie. Czy uczyć się pierwszej wersji, do której jest dużo więcej kursów itp. i potem przerzucić się na drugą? Czy może od razu zacząć się uczyć nowszej wersji? Za każdą poradę będę niezmiernie wdzięczny :D
Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 grudnia 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Ale wiesz, że na I połowę 2017 przewidziany jest Angular 4? ;)

Angular 1 będzie wspierany wyłącznie dlatego, że dużo apek na nim stoi. Jednak jak chce się teraz w to wejść, to nie widzę sensu w uczeniu się go.
komentarz 21 grudnia 2016 przez dartespl Użytkownik (830 p.)

Wielkie nieba, już 4??? To żeś mnie zaskoczył surprise

Czyli uważasz, że najlepiej zacząć od 2? Okej, chyba tak zrobię. A wracając jeszcze do przewidzianej jeszcze nowszej wersji, czy będzie podobna do poprzednich, a może znowu całkowita nowość?

komentarz 21 grudnia 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
http://angularjs.blogspot.com/2016/12/ok-let-me-explain-its-going-to-be.html

Ogólnie: nowe wersje będą oparte na semver, więc aż takiego przeskoku między wersjami być nie powinno.
komentarz 21 grudnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

(Ciekawość).

Comandeer, w wersji 4 poprawi się całokształt Anuglar'a czy tutejsze zarzuty nadal aktualne?

komentarz 21 grudnia 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Wersja 4 będzie wyglądać bardzo podobnie do 2, która jest zupełnie innym frameworkiem niż 1. Te zarzuty nie są już aktualne – niemniej o 2 można by napisać artykuł tak samo długi…
komentarz 21 grudnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Hahaha.

Oki, rozumiem.

Angular pod wieloma względami przypomina mi Laravela.

Nikt doświadczony nie chce, a pracodawcy wiedzą lepiej. :D
komentarz 22 grudnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
problem w tym, że w przypadku larvy masz alternatywy, a w przypadku js-a cieżko o coś o podobnej funkcjonalności jak angular.
komentarz 22 grudnia 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Serio twierdzisz, że w języku, w którym frameworki powstają codziennie, nie ma alternatywy dla Angulara?

Jest Vue.js, jest React + Flux/Redux, jest Ember, jest Polymer, jest can.js, jest Taunus… Nie da się utrzymać stwierdzenia, że nie ma alternatywy dla Angulara.

komentarz 22 grudnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Chodzi mi o to, że ile firm korzysta z tech. które wymieniłeś a ile z angulara. Popularność ta negatywna/pozytywna to swoją drogą, ale czy nie jest tak, że taki angular przynajmniej narazie, spełnia większość stawianych przed nim zadań?  jego architektura MVP/C jest co najmniej dziwna, bo jak dla mnie podział warstw jest bardzo chaotyczny i niepraktyczny.

Swoją drogą... czy to dobrze, że aż tak szybko wychodzi masa bibliotek do JS? niby język się rozwija, niby powinno być, ok, a ile z tych nowych cudów jest wykorzystywanych ?  80% tego idzie w zapomnienie, przebijaja się nieliczni, albo z powodów mocnego marketingu (angular m.in) albo z powodu wysokiej skalowalności i możliwości.

Zauważ, że jak czytasz oferty pracy dla frontu to 80%(na oko oczywiście) rynku to poza standardem jest znajomość  angulara. Rzadziej reacta, reduxa (ale spotkałem się też z takimi ofertami), czy to dobrze, czy źle to nie mnie oceniać, ale taki jest dzisiaj rynek.
komentarz 22 grudnia 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Wiesz, czemu Vue nie jest tak popularne? Bo nie stoi za nim Google. A możliwościami jest bardzo zbliżony do Angulara. Ale tak już jest, że biznes się moczy na widok "super skalowalnego rozwiązania". Prawda jest taka, że 90% rozwiązań można postawić na czymś prostszym, co da wymierne korzyści, ale nie – bo to nie jest enterprajs inaf.

Obecnie rynek jest napędzany wyłącznie hype'em. A to bardzo źle. Dziwi mnie natomiast, że częściej widzisz oferty z Angularem. Mimo wszystko React jest o wiele popularniejszy – chociaż może poza Polską.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 120 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 886 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2018 w JavaScript przez Tomek Reda Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,968 wizyt

92,551 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...