• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szachy. W którym poradniku?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
421 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2016 w Matematyka, fizyka, logika przez Anysiu68 Użytkownik (820 p.)
zmienione kategorie 21 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk
Witajcie.

Mam szybkie pytanie.

W jednym ze swoich poradników Pan Mirosław opowiada o tym jak pewien chłopiec uczył się grać w szachy. Codziennie czytał jedną stronę z pewnej książki. Później mowa była o pewnej stronie internetowej dzięki której można nauczyć się tej gry. Pamięta ktoś może w którym to było filmie i jaka to była książka?

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2016 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Chesstempo.com

W książce były zadania, ćwiczenia szachowe, takie jak np. na chesstempo lub podobne.

https://www.youtube.com/watch?v=K8cwA2_dJ2s
komentarz 21 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć.

U mnie jest tak,że raczej nie korzystam z książek,nie mam cierpliwości do czytania i analizowania,komputer i tak potem robi ze mną co chce smiley.Gram kilka partyjek codziennie z komputerem.Próbuję gry z różnymi programami,najczęściej to.

Xboard z fairymax,ostatnio na Minicie,DreamChess a nawet program na "ZX-Spectrum" "Masterchess"uruchomiony na emulatorze spectrums,fuse.

Wymieniony ostatni,mnie załamuje bo za długo "myśli" ale przynajmniej uczy cierpliwości ;)

DreamChess mnie zaskakuje szybkością i  z lekka deprymuje :)

Przyznaję,udawało mi się wygrać na tych niższych poziomach trudności.

Xboard z fairymax "pięciominutówka" z reguły mam komunikat.."chorągiewka czarnych spadła.."Grywam głównie czarnymi.

Podsumowując,myślę że należy sporo grać,a w książkach oraz internecie szukać inspiracji.

Warto też usiąśc do gry z żywym przeciwnikiem,ale tylko takim,co po przegranej się nie obraża i nie wali szachownicą po stole.

Trochę zażartowałem ale w życiu już trochę widziałem :)

Pozdrawiam,życzę sukcesów :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,041 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2021 w C i C++ przez lowprogramer Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 350 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2020 w JavaScript przez Arcywojak Początkujący (370 p.)
+14 głosów
6 odpowiedzi 936 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w Offtop przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...