• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wczytanie danych z pliku .csv

Object Storage Arubacloud
0 głosów
990 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2016 w C i C++ przez TheBatman94 Początkujący (450 p.)
Cześć,

Mam do was programistów takie pytanie. W jaki sposób mogę odczytać dane z pliku .csv,

jak to działa, jakie są komendy. Jak użytkownik może pobrać dane linie, żeby później program mógł to wczytać, czy tam wypisać zawartosc na ekranie, np: id przedmiotu, wagę, wartość - takie dane są uzupełnione w pliku .csv, i teraz chciałbym aby użytkownik wybrał sobie np. id 7, a program wypisał mu wagę tego przedmiotu, który ma id 7.

Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję za odpowiedź ! :)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2016 przez niezalogowany
Trochę stara, ale może działa :D https://csvlib.codeplex.com/

Ewentualnie, jeżeli jest w tym pliku tak jak wyczytałem na wikipedii, napisanie własnego parsera nie byłoby trudne. Możesz wczytać dane z pliku do vectora, rozbić metodami klasy std::string i gotowe :D
0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2016 przez TheBatman94 Początkujący (450 p.)
Dziękuję za odpowiedź,

Tak szczerze, myślałem, że będzie to podobne do dołączania tego zwykłego pliku jak z tutorialu C++. Spróbuje coś z tym zrobić wieczorem, ale pewnie nie będzie to takie łatwe...
0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2017 przez kocur1945 Początkujący (480 p.)

$csv = array();
$file = fopen("plik.csv", 'r'); 
while (($result = fgetcsv($file)) !== false){ 
$csv[] = $result;} 
$numerrekordu = 0; //zamiast zero podmieniasz numer rekordu
print_r ($csv[$numerrekordu]);

 

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 136 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2016 w C i C++ przez TheBatman94 Początkujący (450 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 316 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 364 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2017 w C i C++ przez pewien_programista Obywatel (1,070 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...