• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odnowianie domeny, coraz większy koszt?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
543 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez piec Nowicjusz (160 p.)
Witam,

Jestem dość mocno świeży w sprawach zakładania stron internetowych, stałem się szczęśliwym posiadaczem hostingu i domeny na linuxpl polecanym przez wielu z was. Jednak po założeniu uderzyła mnie informacja jakoby z każdym następnym rokiem koszt domeny wzrastał dość mocno.

Chciałem stworzyć sobie zwykłego bloga z fajnym adresem a z tego co widzę po kilku latach będę płacił kupę kasy tylko za możliwość utrzymania tej domeny.

Czy jest jakiś inny sposób albo coś źle zinterpretowałem? Czy też te koszty z roku na rok będą mocno podskakiwać w górę i nie będę miał innego wyboru jak zapłacić lub zrezygnować z prowadzenia bloga?

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 19 grudnia 2016 przez piec
 
Najlepsza
Najprościej sprawdzić na stronie usługodawcy: https://linuxpl.com/Cennik-domen

Cena rejestracji na pierwszy rok jest zazwyczaj inna niż cena utrzymania przez wszystkie kolejne lata. O przypadku wzrastającej ceny utrzymania jeszcze nie słyszałem. Jest to jednorazowy wzrost jeśli chodzi o cenę pierwszego roku w stosunku do kolejnych lat, ale tak jest zawsze, możesz potraktować to jako inne usługi - zarejestrowanie i utrzymanie.

Podsumowując więc jeśli chodzi o Linuxpl.com i domenę .pl to za rejestrację na pierwszy rok powinieneś zapłacić 12 zł, a za utrzymanie w każdym kolejnym roku 63,12 zł (ceny netto).

Wystarczy tylko samemu uważnie analizować cenniki na stronach i nie trzeba słuchać dziwnych informacji :)
2
komentarz 19 grudnia 2016 przez piec Nowicjusz (160 p.)
Teraz jestem pewny że dopisałem sobie ten scenariusz do znalezionego cennika, źle go zinterpretowałem. Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, w takim razie mogę w spokoju prowadzić swojego bloga i realizować swoją pasję :)
+3 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Przedłużenie rok w rok powinno być w tej samej cenie lub bardzo podobnej. Gdzie wyczytałeś, że skokowo cena rośnie?
komentarz 19 grudnia 2016 przez piec Nowicjusz (160 p.)
Kurczę, teraz nie mogę tego znaleźć ale była taka tabela z cennikiem za przedłużenie na poszczególne lata, jak teraz o tym pomyślę być może chodziło w niej o przedłużenie na okres dłuższy niż rok tj.

cena za przedłużenie na 1rok, 2lata, 3,4,5 lat w przód bo kwota za 5 lat.

Trochę spanikowałem bo to psuło moje plany ale jeśli kwota jest stała to przepraszam za niepotrzebne pytanie i dziękuję za odpowiedź!
komentarz 28 stycznia 2018 przez Alone_in_the_Dark Obywatel (1,860 p.)

To pewnie ten link

0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)
Pamiętaj że zawsze pod koniec roku rozliczeniowego zawsze możesz zrezygnować z tego usługodawcy i przenieść domenę (sam adres !@#$%%.pl) na inny i na nowym zapłacisz mniej, bo często zachęcają promocją za przeniesienie domeny...
komentarz 25 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
I strona nie działająca nawet przez kilka dni.
komentarz 25 grudnia 2016 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)

Zależy ile trwa czas Propagacji DNS ale to się z tym właśnie wiąże - zgoda yes

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2017 w Hostingi, domeny, usługi przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 331 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez lolek004 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...