• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Internet zwalnia kiedy włączony jest mój VPS z linuxem ubuntu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
131 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Łukasz Mariański Nowicjusz (210 p.)
Witam z jakiegoś powodu podczas gdy jest uruchomiony mój server z linuxem samba+plexmediaserver+cups mój internet bardzo zwalnia czy może wie ktoś czemu?

 

link do listy wszystkich zainstalowanych pakietów: https://1drv.ms/t/s!AocAtp8GO8YPizRMTCCU93EN5hK4

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 19 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Aż się prosi serial "Alternatywy4".Powiedz sąsiadom że mają przestać używać pralki,bo u Ciebie nie ma ciśnienia.

Jakieś obciążenia widzę ;)Zastanów się,proszę :)

Pozdrawiam.
komentarz 19 grudnia 2016 przez Łukasz Mariański Nowicjusz (210 p.)
edycja 20 grudnia 2016 przez Łukasz Mariański
gdybym wiedział co jest przyczyną to bym nie zgłaszał się na forum :D
komentarz 21 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Cześć kolego.

Spróbował bym tak.

Wyłączył Sambę (stop) oraz inne usługi które masz a nie są niezbędne do działania połączenia.

Sprawdził jakość połączenia(prędkość) a potem włączał po kolei sprawdzając co się dzieje.Po znalezieniu "winowajcy" skupił się nad nim i analizował dlaczego.

Możliwe że htop,prawdę Ci powie.

Nie jestem w stanie na teraz nic więcej doradzić.Ale są tu mądrzejsi i pewnikiem Ci pomogą.

Pozdrawiam :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,813 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 876 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Linker Bywalec (2,690 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...